Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nagyobb "divat" agglomer...

Miért nagyobb "divat" agglomerációs településen lakni, mint külkerületben?

Figyelt kérdés

Voltam ma a 22. kerületben, és Szigetszentmiklóson. Ég és föld a különbség. A 22. kerület teljesen nyugis, szinte szó szerint falusias a Nagytétényi út kivételével. Szigetszentmiklós hozzá képest New York. Ember-ember hátán, mindenütt tömeg, zsúfoltság. A Campona is ezerszer emberléptékűbb, mint bármelyik nagyobb bolt Miklóson. Elég ellentmondásos szituáció, amikor elméletileg a 22. kerület egy nagyváros (mondhatni világváros) hivatalos része, míg Szigetszentmiklós a szó legszigorúbb értelmében már vidék.


Mégis azt tapasztalom, hogy az emberek többsége inkább lakik agglomerációban, mint külkerületben, pedig az esetek nagyobb részében az előbbi sokkal városiasabb. Ráadásul már a kék busz sem jár ki, csupa hátrány az egész. Ennyivel drágábbak az ingatlanok a közigazgatási határon belül? Vagy egyszerűen csak "trendi" lett az agglomeráció?


Ez csak egy példa volt. Nagyjából a többi külkerület-agglomerációs város párosításra is igaz ez.



2021. febr. 15. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, de annyit hozzátennék, hogy Szigetszentmiklós az elmúlt 5-10 évben totál élhetetlenné vált. Minden zsebkendőnyi területet beépítettek, közben a közlekedés egy dekát nem fejlődőtt.
2021. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek veled. Nem tudnék ott lakni, pedig viszonylag népszerű településnek számít.
2021. febr. 15. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ennek semmi koze a divathoz. A XX. kerulet draga, ha nem is a budai keruletek versenyeben. Szigetszentmiklos meg egy sokkalta olcsobb es alacsonyabb presztizsu hely.
2021. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Én most a belvárosban élek. Nem szeretem, mert nem elég nyugodt, viszont minden kéznél van gyalog is percek alatt, bérlet sem kell. Szóval van előnye is.


Viszont az agglomerációnak milyen előnye van? Azt nem lehet mondani, hogy nyugodt és csendes. Ráadásul egy csomó utazással jár az ott élés. Az anyagi oldalát tökéletesen el tudom fogadni, bár én akkor már úgy lennék vele, hogy ha nem Budapest, akkor inkább teljesen vidék (pl. Győr és környéke). Kicsit úgy érzem, hogy az agglomerációs települések a nagyvárosi és a vidéki élet hátrányait ötvözik, és ennyi, semmi pozitívum. Mégis robbanásszerűen növekszik a lakosságuk a mai napig is. Megkockáztatom, hogy már többen laknak Budapest mellett, mint magában a városban.


Nem kötekedésből írom, nekem teljesen mindegy, hogy ki hol lakik, nem vagyunk egyformák. Csak érdekel ez a téma, és próbálok más nézőpontokat is megérteni.

2021. febr. 15. 22:52
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért vannak jó agglomerációs települések. Nézd meg pl Budakalászt.


Én München mellett élek agglomerációs településen és itt nagyon király. Nullához közelítő városon belüli autóforgalom, S-Bahnnal 25 perc a belváros, csend, béke, nyugalom.

2021. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Érdről bejutni is borzasztó már, beáll a 6-os, beáll a 7-es út:((

Ez meg olyan, mint egy b...szott nagy falu, semmi városképe. Nyüzsi mindenhol, parkolni nem lehet. (A szellemi sötétséget pedig mérni lehet).

Még mielőtt: Házasság révén kerültem ide, de a Pest közeliségen kívül semmi előnye nincs ennek a fos helynek.

2021. febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is csak a pénztárca szabta lehetőségek miatt mennek ezekbe a del-pesti agglomerációs településekre az emberek. Pont Szigetszentmiklós tényleg borzalmas, de Érd, Gyál, Vecsés, ezek is betontenger autosztradak, ki se szállnak az emberek a kocsiból ezeken a helyeken, az az érzésem.

De azért kisebb gyerekekkel már az a zsebkendő telek is számít, semmint egy panel Budafokon, aztán később lehet visszakoltozni, ha úgyis ingázók.

2021. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

1. Feleannyiért kapsz házat Szigetszentmiklóson, mint Budapesten.

2. Bp külkerületeiből semmivel sem jobb a közlekedés a belvárosba, mint mondjuk Szigetszentmiklósról.

3. Lehet, hogy valaki mondjuk 10 éve költözött SZigetszentmiklósra, és akkor még nem volt ennyire zsúfolt, illetve azért Szszentmiklósnak is vannak kevésbé zsúfolt részei, a Duna-part nagyon szép.

4. Lehet, hogy valaki home office-ban dolgozik a hét nagy részében, ezért nem kell bejárnia Pestre, így a katasztrofális hétköznapi közlekedés nem érinti, de a nagyváros közelségének előnyeit élvezni szeretné (színház, koncertek, akár orvosok stb.)

5. Bp-en max felújítandó házakat, többnyire rossz közlekedéssel árulnak annyi pénzért, mint Miklóson egy újat, nyilván kényelmesebb is egy újba beköltözni, és itt rengeteg vállalkozó arra specializálódik h új házakat épít, gomba mód nőnek az új utcák ,tehát sokkal nagyobb is a kínálat a szép, új családi házakból, ami vonzóvá teszi a környéket.

6. Az agglomerációban is van munkalehetőség bőven, nem mindenki jár be Budapestre - akkor minek költözzön oda?

7. A boltok telítettségében nem értünk egyet, a Campona is ugyanolyan zsúfolt mondjuk egy ünnep előtti időszakban.

Mi Tökölön lakunk egyébként, az egy fokkal élhetőbb, Szigetszentmiklóson is néztünk házakat, de végül nem ott vettünk, mert Szmiklós olcsóbb részei (pl Bucka) tényleg katasztrofálisak, nulla településrendezés, zsebkendőnyi telkek, nincs infrastruktúra.

Mi azért itt vettünk házat 12 éve, mert egyrészt mindenképp családi házban akartunk lakni, másrészt úgy gondoltuk, h innen még be lehet járni Bp-re. Utóbbi végül megcáfolódott, a közlekedés az elmúlt 12 évben is rengeteget romlott, most már nem is Budapesten dolgozunk, hanem 10 km-re innen, egy multinál, másik agglomerációs településen, ahol van home office is. Nem tervezzük, hogy visszaköltözünk Bp-re, azért teljesen más, szerintem jobb egy ilyen kisváros, a közösség, stb., mint a névtelen Budapest ahol mindenki idegen mindenkinek.

2021. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó (11.09), neked külön köszönöm. A 2. és a 7. pontban nem tudok egyetérteni.


A közlekedés lehet, hogy időben ugyanannyi, de a lehetőségek mértéke nagyon nem mindegy. Külkerületbe azért sokkal kevesebb "szervezéssel" eljutsz. Az éjszakáról nem is beszélve.


A Camponában konkrétan futóversenyt lehetne szervezni, még a Tescoban is. Ilyen bolt Szigetszentmiklóson nincs.

Egy átlagos hétköznapról beszélek, nem az ünnepekről. A jelenlegi 7 órás zárás sem jelent gondot. Szinte sorba se kell állni a kasszáknál. Agglomerációban nem ezt tapasztalom.

2021. febr. 16. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Szigetszentmiklósról is sokan a camponába járnak vásárolni, vagy moziba. Miklóson nincs pláza, max élelmiszerboltokba járnak helyben az emberek, nagyobb bevásárlóközpontok nincsenek. Aldi, Lidlben sokan vannak. De pl.a miklósi Auchanba járnak a budapesti csepeliek is. A tököli Tesco mellett van még ilyen pár ruházati multi, ezekben hétvégén sokan vannak, de hétköznap alig.

Miklósra amúgy megy éjszakai járat Budapestről.

2021. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!