Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornásznak vagy ápolónak...

Gyógytornásznak vagy ápolónak tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es vagyok de sokat gondolkozom azon, hogy hova menjek tovább tanulni. Eddig gyógytornásznak gondoltam, de kicsit aggódok, hogy nehéz lenne elhelyezkedni.

Mondjuk, fontos megemlítenem, hogy mindenképpen Németországba fogok költözni, tehát az, hogy Magyarországon melyik a keresettebb nem játszik szerepet. Ha esetleg valaki tud arról, hogy Németországban melyik a keresettebb, és le is írja, azt megköszönöm.

Illetve, azt hallottam, hogy az ápoló nemzetközi diplomát ad. A gyógytornászi nem? Az is az ápolás és betegellátás szakba tartozik, nekem úgy lenne logikus, ha az is nemzetközi diplomát adna.

Még annyi, hogy az SZTE és a PTE között vacillálok, ha valakinek bármelyikkel van tapasztalata, az megosztaná?

Köszi!



2021. ápr. 12. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én csak mások által elmondott infókat tudok mondani. Itthon azt mondanám a gyógytornász éri meg jobban, az ápolónőket nagyon alulértékelik és kihasználják. Egy gyógytornász ismerősöm nagyon jó helyet talált magának, szereti amit csinál és nem szívják le sem testileg sem lelkileg akkora mértékben. Ő egyedül a Semmelweis és az SZTE gyógytornász szakját ajánlja, a többiről nincs jó véleménye. Valami olyat mondott (de már nem vagyok benne biztos) , hogy a többi egyetemen egyben tanítják az anatómiát a többi ETKs szakkal így azok nem elég szakorientáltak.
2021. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azóta gondolkoztam és a gyógytornász valóban szimpatikusabbnak tűnik. Nekik mégsem kell éjszakázni, vagy rendszertelen időpontokban dolgozni és akár magánpraxist is nyithatnak.

A Semmelweis az ahova eddig menni szerettem volna, de úgy hallottam, hogy nem túl gyakorlat orientált, ami számomra fontos szempont.

2021. ápr. 12. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

#1 vagyok. Az ismerősömnek nagyon korrekt a munkaideje, a napi 8 óra az 6 óra gyógytorna a többi 2 meg adminisztráció, ha ügyes az ember akkor azt gyorsabban is letudja.

Ő Semmelweises volt, azt mondta magas színvonalú a képzés, viszont Szegeden hasonló színvonalon kevésbé "szivatják" az embert. Ezt egy ott tanuló ismerősöm is alátmasztotta, azt mondta nagyon rendes, jó tanárokat kapott eddig.

2021. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Az tény, hogy ápolóként külföldön is iszonyatosan keresett leszel, de a gyógytornász is hiányszakma. Amint bekerülsz valahova, utána már aranyéleted lesz. Szerintem nagyon szép szakma, én is ennak tanultam. Én a Debreceni Egyetemen végeztem el és azt is maximálisan tudom ajánlani. Sok gyakorlatunk volt és nagyon jól megtanították a szakmát. Ezen kívül még a Szegedi Egyetemen jó nagyon a képzés. Ez a két legjobb hely a gyógytornász szakma kitanulásához. Én a SOTE-t nem ajánlanám, se a pécsit, a miskolcit meg végképp nem. Láttam a miskolciról pár szakdolgozatot és hát no comment. Nem tudom mit oktatnak ott, de katasztrófa volt minden téren.
2021. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, én is hallottam arról, hogy a Semmelweisen elég sokat szívatnak. Ez sem túl vonzó benne.

A Debreceni Egyetem is tetszik, az egyetlen bajom vele, hogy irtó messze van onnan ahol lakom. De ha azt mondod, hogy sok a gyakorlat, akkor még átgondolom.

2021. ápr. 12. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es voltam. Amennyiben bármi érdekel a debreceni képzéssel kapcsolatban, írj nyugodtan, mert tudok mindenről is mesélni, de a szakmával kapcsolatban is. Persze a szegedi is nagyon jó képzés. Azt is bátran ajánlom.
2021. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Yolo2 ***** válasza:
79%
Szeged egy fokkal talán gyakorlat orientáltabb a Semmelweisnél, de csak olyan szempontból, hogy jobban számonkérik azt is amit a klinikai gyakokon csinálsz. Semmelweisen viszont az a jobb, hogy sokkal több féle helyet van esélyed meglátogatni a gyakorlatok során, viszont eléggé lutri, hogy hova osztanak be.
2021. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es, ki tudnád fejteni kérlek, hogy mi volt a probléma a miskolcival?
2021. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as, igazából nem szeretném nyíltan egyik egyetem rossz hírnevét sem kelteni, csak megemlítettem, hogy egyáltalán nem ajánlom a gyógytornász szakát, de amennyiben érdekelnek részletek, akkor dobj egy üzenetet, ahol ki tudom fejteni részletesen, hogy milyen problémák adódnak az ottani képzéssel. Amennyiben szakmai vagy, úgy elég egy dokumentumot küldenem, amennyiben nem, el tudom magyarázni érthetően, hogy mi indokolja a rossz véleményem az ottani képzésről.
2021. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász sosem dolgozik éjszaka, vagy karácsonykor.

Ez most lehet nem szempont, de 40 évesen az lesz.

És ha egy másik gyógytornász beteg, neked nem kell átszervezni a napodat, mert valakinek azonnal helyettesítenie kell, míg az apolónak sajnos muszáj, mert másképp nem működik az osztály.


Gondold át ezeket, komoly érvek.

2021. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!