Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök hallgatók! A...

Élelmiszermérnök hallgatók! A digitális oktatással is ugyanazon a színvonalon tudják átadni a tudást az oktatók? Gyakorlati órák, amit a laborban töltenétek most hogy?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. éves vagyok Debrecenben. Semmi gyakorlati óra nincs, most ez lazábban van véve (én is lazábban veszem sajnos), de ez később vissza fog ütni. Van olyan folyamat, amit meg tudnék tanulni 10 perc gyakorlaton, amit most 1 óra alatt (és felületesebben) diáról.

Az online oktatásnak van előnye és hátránya, ami mindenkinél más, ebbe nem mennék bele.

2021. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én meg 2. éves vagyok szintén Debrecenben :D szerintem annyira nem nagy gáz, van oktató aki nagyok faszán meg tudja oldani a dolgokat, van aki nem annyira, de nem érzem magam hátrányban. A laboros dolgokat egy gyakorlati helyen jobban meg tudod tanulni, vagy legalábbis nekem így volt, bár ez nem is meglepő: az egyetemen párban dolgoztak, egyszer megcsináltok egyfajta titrálást pl, aztán kövi hétre el is felejted és nem is önbeálló bürettát használtál, a drágább műszerhez meg oda sem engednek, ami valahol érthető. Ezzel szemben gyak helyen legalább 1 hétig többször elvégzed ugyanazokat a vizsgálatokat minden nap és rögzül jobban, és sokkal inkább fogsz olyan eszközöket megismerni amit a gyakorlatban használni fogsz, pl nem neked kell majd töltögetni a bürettát, hanem lesz önbeálló büretta, nem kell majd mozgatni a lombikot, mert lesz mágneses keverő stb. Szóval jó gyakorlati alapot ad az egyetem, de ha tényleg tanulni akarsz akkor azt majd szakmai gyakon fogsz (hozzáteszem nem minden gyakorlati hely ennyire befogadó, van ahol kávét kell főzni, dehát fejben azt is elemezgetheted művelettani szempontból, az is gyakorlat).
2021. ápr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!