Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Terepgyakorlatokat nektek is...

Terepgyakorlatokat nektek is megtartják? Szerintetek kihagyhatom?

Figyelt kérdés

Az én szakomon május első heteiben terepgyakorlat lesz, és én tényleg azt hittem ilyen helyzetben nem tartják meg, aztán most a tanár azt mondta engedélyezték. Gyakorlati órák és elmélet nem lehet, de 140 fős terepgyakorlat igen... érdekes. Másnál is van ilyen esetleg?


3 órányira lakok az egyetemtől és kolis vagyok, kiváncsi leszek kinyitnak e a kolik 2 hétre... különben nincs hol aludnom. Még nem is oltottak, így azért ettől a nyomorgástól is félek. Tudom, hogy elv a terepgyakorlat kötelező, de most kényszeríthetnek ilyen helyzetben rá? Tudom, hogy fontos a tanulás szempontjából, de igazán lehetne helyette intenzív online tanulás videókkal, amivel csak lehetne... Vagy orvoshoz menjek el és igazoltassam le magam? Az a baj ez így év végén úgy hiányzik mint a sulisoknak bemenni utolsó hetekre:/



2021. ápr. 13. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
El lehet menni a külső helyszínekre, de a maszkot ne feledd!
2021. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyetemre jársz, de ha nem, akkor is tudhatod, hogy nem lakok, hanem lakom helyes magyarsággal, mert ikes ige. Ő lakik, tehát ikes ige, ami egyes szám első személyben -m ragot kap. Bocs, de egy egyetemistának ilyesmit tudni kell, csak azért írtam meg,nem kekeckedésből. Mint az eszem, iszom, alszom, találkozom stb.
2021. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez egy komoly kérdés volt, aminél szerintem nem az ikes ige volt a legfontosabb, hanem a segítség, ha valaki tud valami információt, vagy tapasztala van hasonlóban, de köszi az észrevételt, véthetek hibákat, nem azt jelenti, hogy nem tudom. De ha még valami nyelvtanilag rossz, megírhatod, a kérdést itt már elengedtem...
2021. ápr. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!