Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szakon, hogy zajlanak...

Biológia szakon, hogy zajlanak a terepgyakorlatok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen egyetemfüggő, én csak az ELTE vizsonylatában tudok nyilatkozni.

Terepgyakorlat alapszakon állat- és növénytanból van, A és B szinten. Utóbbi "lebutított", 3 nap, gyakran szétszabdalva 1-1 napra, előbbi egy hét egyben. Állat és növény, mert nem fogják neked a természetet szelektálni. :) Hogy hová megy a csoport, az a gyakorlatvezetőktől függ, van egy bizonyos párosítás, hogy kik mennek mondjuk az Őrségbe, kik a Bükkbe, ám ez változhat, ha mondjuk máshol kapnak jobb szállást, vagy valami okból egy másik terepgyakorlati helyszín jobbnak tűnik. A B gyakorlatok a fragmentáltság miatt helyhezkötöttebbek, általában Pest megyei helyszínek.

Van még külön őszi terepgyakorlat növényrendszertanból, ezek kisebb kirándulások, 1-1 naposak, szintén Pest és környéke.


Minden más... nos, mint a gimnáziumi osztálykirándulások, azzal a különbséggel, hogy nem árt jegyzetelni, és a természeten van a hangsúly. Vagyis kötelező egésznapos program, vigyél szendvicset, a jegyzőkönyvet a végén nem kell leadni, ha jól emlékszem (kivétel a nagy terepgyakorlatnál, mivel ott erre kapsz jegyet, mert az külön kurzusnak számít). Egyébként előre elmondanak midnent a terepgyak előtt. Még kis lapot is kaptunk, mit vigyünk (még az is rá volt írva, esőkabátot rossz idő esetén, esernyőt ne, mert erdőben leszünk). Külön számonkérés helyben nincs, persze a gyakvezető megkérdezhet erről-arról, neked is szabad kérdezned stb.

2014. jan. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :) én is az ELTE-re járok, szóval mindenképp hasznos infókat kaptam. csak most vagyok még elsős, de nézegettem a mintatantervet, és ott láttam meg a terepgyakorlatokat. szóval egész nap kötelező ott lenni, három napon keresztül? csak mert valószínűleg majd dolgozok suli mellett, és azért jó lenne előre tudni. mondjuk azért még soká lesz, de akkor is :D amúgy milyen szálláson leszünk elszállásolva? ezek a gyakorlatok általában hét közben, vagy inkább a hétvégére vannak beütemezve?
2014. jan. 19. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Fene emlékszik... azt hiszem, hétvége az egynapos. De ha jobban belegondolok... nem feltétlenül, sokszor van hét közben is, minden évben maradtak el óráim emiatt. (Én tanítok.) Bár a B gyak igazából csak "ízelítő", azért az A az igazi.

Igen, előre szólnak. Ha nem dolgoznál egyetem mellett, akkor meg óráid lennének, amikről nem biztos, hogy hiányozhatsz. Éppen ezért a gyakvezetők is rugalmasak, igyekszenek úgy alakítani, hogy ne egy évközi vizsgára essen és hasonlók. Félév elején elmondják, kb. mikorra tervezik, aztán majd pontosítanak. Így előre tudsz szólni a főnöködnek, hogy ilyen és ilyen tájban te nem fogsz ráérni egy napra, ezzel számoljon (tartalékolj szabadnapokat, ha minden kötél szakad).

2014. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ismét csak köszönöm a választ! megnyugodtam, szóval akkor nem feltétlenül leszek huzamosabb ideig elérhetetlen. habár szívesebben bóklásznék az erdőben, de mit van, mit tenni :)
2014. jan. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!