Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol kellene tovább tanulnom,...

Hol kellene tovább tanulnom, hogy később az FBI-nál profilozó lehessek?

Figyelt kérdés
Per pillanat még csak kilencedikes vagyok egy Vas megyei gimnáziumban. Régóta tudom, hogy pszichológiával szeretnék valamilyen szinten foglalkozni. Testvéremmel múltkor beszélgettünk és mondta hogy menjek viselkedéselemzőnek Amerikába. Mikor elmagyarázta hogy kb. mi a feladatuk az ott dolgozóknak, nagyon megtetszett ez az egész. Kutakodtam egy kicsit, de sehol sem találtam pontos információkat. Hová kellene tovább mennem, milyen eredményeket kellene elérnem, az állampolgárságot hogyan érdemes megoldani stb. stb. Tudom hogy nagyon nehéz ilyen helyekre bekerülni és lehet ha pontosan tudnám mi kell hozzá, akkor még csak nem is álmodoznék róla, de ez az álmom és azért mégis csak jó lenne. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna pontos infókat adni ezzel kapcsolatban.

2021. ápr. 13. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Állampolgárságot #megoldani#...?


Nagyon álmodozós korszakban vagy még...

2021. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az FBI-nál lehet ám ezzel foglalkozni.
2021. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha 3 év múlva megkérdezem hol akarsz tovább tanulni, nem lennék meglepve ha már csak sima járőr akarnál lenni Magyarországon :D

Én is így kezdtem, nagy Sherlock akartam lenni még 9.-ben aztán kiderült, hogy olyan ára van, hogy meg kell műtetni a szememet és addig tartott a nagy álmodozás :D

Ebből ki is derült, hogy mennyire akartam én azt.

2021. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Most vagy troll kérdés, ami elég nagy baj, vagy komolyan gondolja, ami tényleg nagyobb baj.

Egyébként: angolul tanusz veszettül, rendőrtisztit elvégzed, nyomozó leszel, pszichológiát is elvégzed és doktorálsz belőle. Keresel egy munkahelyet az USA-ban (nem az FBI-nál, hanem máshol, privát cégnél) ahol biztosítanak vízumot, dolgozol vízummal 2-3 évet. Utána jelentkezel zöldkártyára, azzal dolgozol még 5-6-8 évet, utána állampolgársági vizsga. Nyilván 0 tapasztalattal nem leszel egyből FBI ügynök, de így már olyan esélyekkel indulsz 50 éves korodban (mert kb addigra jutsz oda) mint egy pályakezdő helyi polgár.

2021. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pontosan ezért írtam ki a kérdésem, mivel nem voltam olyan dolgokkal tisztában mint pl hogy ennyi időbe telne mire eljutnék odáig. Ez már csak egy nagyon szép álom marad. Esetleg máshol nem lehetnék profilozó? Ahová egyszerűbb bejutni és kevesebb időt vesz igénybe.
2021. ápr. 14. 02:42
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Dehogynem!

Magyarországon rengeteg lehetőséged van és sokkal jobb esélyekkel indulsz.


Itthon is van "FBI", csak itthon nincs ilyen külön elnevezése. Bűnügyi nyomozónak kell tanulnod ha hasonló munkakörben akarsz dolgozni.

2021. ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Nemzeti Közszolgálati Egyetem


Első lépésben... Aztán ott majd szépen kiderül, hogy egyáltalán az alapképzés után tudsz-e olyan irányba továbbmenni, ami pl. a bűnügyi nyomozás felé visz. Másoddiplomaként biztosan nem árt a pszichológia...

2021. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal FBI-hoz még állampolgársággal sem lehet bekerülni, oda csak született amerikai juthat be. Ugyanez a többi amerikai titkosszolgálatra is érvényes.
2021. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!