Mit válasszak faktként?

Figyelt kérdés
Gazdaságtudományi szakok érdekelnek, de emellett még szóba jöhet a jog és a pszichológia is. Én angolt emelt szinten tanulok és törit mindenképp szeretném mellé választani (ezekből emelt szinten érettségizni). Érdemes ezek mellé még plusz egy tantárgyat felvenni? Matek, magyar, földrajz, társadalomismeret amiket még lehetne. Csak a biztonság kedvéért gondoltam, ha esetleg meggondolnám magam vagy felkészítene a középszintű érettségire. Szerintetek kell vagy csak terhelném magam vele? Előre is köszönöm! <3

2021. ápr. 14. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek. Egyes gazdasági szakokon elég kemény matek van.
2021. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha töriből emeltezni akarsz, abból érdemes fakultációt felvenni. Angolhoz nem szükséges, matekot érdemes akkor is felvenni, ha nem emeltezel. Fakultáción megtanulsz például deriválni és integrálni. Tehát én matek, törire szavazok.
2021. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Angolból úgymond fakton vagyok, mert 9.-től heti 5 órában tanuljuk és akkor még mellé menne a töri is heti 5 órában, meg akkor szerinted a matekot kellene. Köszönöm <3
2021. ápr. 14. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha öt angolod van akkor pláne nem kell fakt, max érettségi előtt elmész különtanárhoz. Szerintem a matekot érdemes felvenni.
2021. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még teljesen felesleges harmadik faktort felvenni, nálunk nem is engedték. A matek a pszichológiához nem jó, nem fekvételi tárgy. Értem, hogy azért javasolják neked, hogy majd egyetemen könnyebben menjen a matek, de csak tisztán a felvételi szempontjából szerintem nem a legideálisabb. A jog, gazdasági, pszichológia vonalon a történelem a közös nevező, maradj annál és fordítás rá sok időt. Matek emelt egyedül akkor feltétlen szükséges, ha műszaki irányba mennél.
2021. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Angolból fogsz faktra járni vagy csak a "rendes" óráitokra?

Szerintem abból érdemes még fakultációra menned, ami az 5. választható tantárgyad lesz az érettségin,vagyis a földrajzra vagy a társadalomismeretre. Azokhoz a területekhez, amiket most felsoroltál, szerintem a társadalomismeret illik a legjobban. Ettől függetlenül válassz egy olyat, ami a legjobban megy, hogy minnél jobb százalékaid legyenek.

2021. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, angolból csak rendes órákra fogok járni, köszönöm szépen a segítséget <3
2021. ápr. 15. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
+1 a matekra
2021. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!