Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Aquinói Szent Tamás Közélet...

Az Aquinói Szent Tamás Közéleti Akadémia ér valamit? Érdemes ide jelentkezni és elvégezni ezt a képzést?

Figyelt kérdés
A jelentkezésre való felhívás már 2 éve terjed a keresztény hírleveleken és egy ideje gondolkodom rajta, de bőven vannak fenntartásaim. A nemzetegyesítés gondolata és a keresztény értelmiségi közösség nagyon vonzz, viszont az iskolát az a plébános vezeti aki a médiában 'a b*zizó pap'-ként híresült el és ez elég riasztó számomra.

2021. ápr. 14. 19:35
 1/1 anonim válasza:

Én bizalmat szavaztam az akadémiának, de rossz döntésnek bizonyult. Az első és a második évfolyamnak is rengeteg problémával kellett megküzdenie, egyáltalán nem érződik a fejlődés. Egy év alatt nem sikerült megoldani, hogy a téli hónapokban stabil fűtés legyen a kollégiumban. A koronavírustól függetlenül is többen lebetegedtek emiatt.


Az oktatás színvonala hullámzó, a számonkérések sokszor következetlenek, a feladatok nem mindig egyértelműek. Nekem az örök kedvencem a biblia magolás, amit írásban kérdeznek vissza. 😊


Érdekesség, hogy a külhoniakat – elsősorban erdélyieket - pozitívan különböztetik meg. Az anyaországbelieknek alkalmazkodniuk kell ahhoz, amit a külhoniak megszoktak, szeretnek.


Ami még furcsább, hogy ökumenikus képzés ellenére a lelki vezető, Zoltán atya, többször is retardáltnak nevezte a reformátusokat. Ez ellen sokan fel is álltak, bántó volt, hogy felsőbbrendűségre neveli a katolikusokat. Balogh Zoltán református püspök úr a fő támogatója ennek a képzésnek, kíváncsi vagyok mit szólna, ha tudná ezeket. Főleg, mert megy a siránkozás, hogy evangélikusok és reformátusok vajon miért nem jelentkeznek ide.


Kitérve a b.zizásra, a tanórákon is rendszeres téma ez, szabályosan uszít minket… Szerinte fel lehet állni, és el lehet menni, ha nem tetszik valami. Tanév közben rúgták ki az egyik nagy nevet, aki a média modult vezette volna, sőt olyan is volt, hogy egy oktató kritikát fogalmazott meg az akadémiával szemben, majd a vezetőség biztosított minket, hogy jövőre ő nem fog itt oktatni, korábban is volt már vele probléma.


Persze sok élmény is éri a hallgatókat, a közéleti személyek akikkel megismerkedünk, a szép pilisi környezet, illetve a közös zenélés, éneklés és tánc nagyon sok erőt adnak. Összességében viszont nem ér 10 hónapot egy fiatal életéből ez a program. Sokan már nagyon várják a végét.

2021. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!