Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes jelentkezni? Okj...

Jasmine999999 kérdése:

Hova érdemes jelentkezni? Okj és diplomás szak is érdekel.

Figyelt kérdés
2. félévem szeretném otthagyni nemzetközi tanulmányok szakon, rájöttem nem nekem való, szenvedek vele. 415 ponttal végeztem a gimnáziumot, van érettségim, emelt töriből, illetve választottam az infó volt. Rendelkezem középfokú komplex angol nyelvvizsgával. Manapság mi a keresett okj- s szak? Vagy egyetemi szak? Matematika és informatika nem feltétlen az erősségem, jó a komunikációs készségem és szeretek csapatban is dolgozni. A családomban teljesen más vonal volt a jellemző, kissé elveszettnek érzem magam.Bármiféle hozzászólást meghallgatnék, hogy valamiféle irányt vegyek.

#egyetem #OKJ #szak #tanulási lehetőség #Keresett foglalkozás #Keresett munka
2021. ápr. 15. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Talan logisztika? Technikusi es mernoki szinten is, de ehhez tobb nyelvtudas sem art.

Mi az, ami erdekelne? Hol tudnad elkepzelni magad?

2021. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dávid ***** válasza:

Logisztikához informatika kell.


Arra kéne rájönnöd, h mi érdekel.

Az angol középfok egy nulla, felsőfok nélkül értelmetlen.

A csapatban való munka sem információ, bocsii.


OKJ már nincs, de rengeteg szakma keresett a felnőttképzésben is, amihez tanulni kell. minél többet tanulsz és minél összetettebb dolgokat, annál többet keresel.


Egy 9 hónapos virágkötő OKJ-vel biztos a havi nettó 120.000, egy 2-3 évet tanuló CNC forgácsoló a háromszorosát keresi.


Érdekel a történelem és szeretsz tanítani, lennél idegenvezető, tanár?

Nem riadsz vissza mások megérintésétől? Lennél ápoló?

Multi ügyfélszolgálatán akarsz dolgozni, ráfeküdve az angol felsőfokra?


Azt sem írtad, h miért nem tetszett a nemzetközi tanulmányok szak.

Így nehéz segíteni :/

2021. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, ha nem lenne online oktatás már rájöttem volna mennyire is nehéz az egyetem, de így még mindig nem tudom milyen is ha bent vizsgázunk és tanítanak. A nemzetközi tanulmányokon a két nyelvvizsga feltétele húz leginkább vissza, német volt a másodil nyelvem, de nyelvi kurzust felvéve se nagyon fejlődtem benne. Ezért is nem érzem már ezt jó döntésnek. Az emberi erőforrások szakon belül a HR még nagyon érdekelt, nemrég nézegettem meg az órarendet, de az erős matek miatt nem tudom mennyire menne.
2021. ápr. 24. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!