Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék agyilag, és...

Hogyan tudnék agyilag, és szellemileg felkészülni az egyetemre (informatika szak) ha sose volt önszorgalmam?

Figyelt kérdés

Röviden: Vannak készségeim, jelenleg jó tanuló vagyok, de nagyon nem tudok/nem szeretek tanulni. Hogyan tudnám felkészíteni magam az egyetemi életre?


Egy 18 éves lány vagyok, 4-esnél rosszabb nem voltam soha semmiből max kémiából és fizikából. Mindig figyeltem órán, és józan ésszel, minimális tanulalással oldottam meg mindent.


Egyedül matek közép, és infó emelt érettségi az a két dolog amibe említésre méltó energiát fektettem. És még ezekbe se eleget. A 70-80% szerintem kisebb erőfeszítéssel meg lesz, ha matekból szerencsés vagyok akár 95-öt is tudom írni.

Szóval valamilyen szinten értek a dolgokhoz.


Viszont nem csak siralmasan lusta vagyok, hanem enyhén figyelemzavaros is. Nem bírok hosszabb ideig koncentrálni semmire, könnyen elveszten a fonalat. Még most is csak napi pár órát (se) tanulok és nem bírom többre rávenni magam. Ilyen hozzáállásal az első félévet nem fogom túlélni az egyetemen (mérnökinfó szakra mennék)

Még egy év biztos lesz mire megyek egyetmre, szóval van időm. Hogyan tudnám magam hozzászoktatni a tanuláshoz?



2021. ápr. 15. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Mérnökinfón lányként (ha csak nem vagy bűn ronda) mindenből átengednek.
2021. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

Én is így voltam. Gyakorlatilag nulla tanulás gimiben (kivéve azt az 1 tárgyat, ami érdekelt, plusz ugye érettségi előtt pár hetet azért tanultam intenzíven). Egyetem se kellett azért belehalni eddig, de szeretem azt, amit tanulok, simán belefeledkezek, és órákat tanulok, úgy, hogy fel se tűnik.

Legyél biztos abban, hogy maga a szak érdekel. Én ennyit tudok javasolni.

A figyelemzavarhoz nem értek, sajnos teljes értékű választ így nem tudok adni. De a tanuláshoz szokás kulcsa az érdeklődés.

Sok sikert!

2021. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Én is mérnökinfón végeztem lányként. #1-es, azért elég sok lány van, akik kibuknak az egyetemről, nem gondolom, hogy a kijelentésed valid, de legalább bunkó.


Kérdező, amúgy az informatikusok többsége az egyetemen notorikus procastinátor. Kell találni az első héten néhány embert, akikkel tudjátok motiválni egymást a tanulásban, minél többször összeülni és közösen megoldani a feladatokat. Egyedül az emberek nagy része nem tudja őket megoldani, ötletelni kell, meg sokat gondolkodni, ha minden héten átnézitek amit akkor tanultok, akkor a tanárok, gyakvezek is nagyon szívesen segítenek.

2021. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Ha józan ésszel és minimális tanulással nem voltál rosszabb 4-esnél, és a matekot érzésed szerint 95%-ra meg tudod írni, akkor alapból jó képességeid vannak, és egyetemre való vagy. Ez sokkal lényegesebb, mert megszerezhetetlen képességek, születni kell velük.

A többi megjöhet magától is. Most, otthon, nem csoda, ha motiválatlan vagy. De ha az egyetemen együtt leszel a többiekkel, akiknek szintén tanulniuk kell, és ezt látod magad körül, sokkal könnyebb lesz magadat is rávenni a tanulásra. Csak a megfelelő csoporthoz kell csapódnod, nem a linkekhez, akik csak a buli kedvéért mennek egyetemre, meg azért, mert divat lett diplomát szerezni.

2021. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!