Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kibírhatatlan lenne három...

Kibírhatatlan lenne három fakt, összesen heti 10 tanórában?

Figyelt kérdés
Kémia, biosz és angol fakton is gondolkodok (nyelvvizsga miatt). Alapvetően jó tanuló vagyok, de kicsit tartok tőle, hogy nem fogom bírni és romlanak majd a jegyeim. Van valaki aki hasonló helyzetben van/volt? Vélemény, tapasztalat?

2021. ápr. 16. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Beszéld meg az osztályfőnököddel, hogy mi történik, ha nem bírod a három faktot egyszerre :)
2021. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 5 emelt tárgyam volt, amiből három kötelező volt a tagozatomon és mellé még emelten tanultam a biosz, kémiát. Nyilván strapás, de szerintem kibírható. Valamint normál esetben egyik suliban sem kötelező emeltezned ez csak az én tagozatom kikötése volt. Ha nem bírod, akkor félévek végén leadhatod bármelyiket,de nem hiszem, hogy az a plusz angol annyira elvenné az idődet. Nekem a faktos években nagyrészt ötöseim voltak és az érettségik is jól sikerültek,a kémiám lett egyedül 4 es, viszont azt idén kijavítom.
2021. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Nekem annak idején három faktom volt, így mindegyik órából (az alap órákkal együtt) 5-5 volt egy héten. Igaz, nekem a háromból kettő nyelv fakt volt, és 11.-ben előrehozott érettségiztem is belőlük, így 12.-re már csak egy faktom maradt.

Ha jól megy az angol, akkor lehet, hogy te is leérettségizhetnél belőle előrehozottan. Én nagyon örültem, hogy 12.-ben már nem kellett ezekkel foglalkozom.

De persze mindenkinek máshogy mennek ezek a dolgok, úgyhogy neked kell ezt igazán átgondolnod. Az valóban jó ötlet, hogy megkérdezd a suliban, hogy van-e lehetőség utólag leadni a faktot, vagy mi a teendő ilyen esetben. Sok sikert! :)

2021. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Én is 3 faktot csináltam (töri, matek angol) plusz alapból végig emelten tanultam egy másik tárgyat. Az angol tényleg nem az a fakt ami olyan sok időt és energiát felemésztene. szerintem megéri megpróbálnod őket.


Annyi, hogy az ofődtől kérj infót, hogy mikor lehet faktokat leadni, csak hogy tisztán lásd a lehetőségeket. Amit a kettes írt, hogy félévkor le lehet adni, nem minden suliban van úgy. Nálunk pl. év végéig ki kellett húzni.

2021. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!