Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok ezt a hosszantar...

Hogy bírjátok ezt a hosszantartó kibírhatatlan, borzalmas és visszataszító hideget? Néhány napot leszámítva lassan 5 hónapja tél van, meg lehet fagyni, nem is értem, hogy miért lett ilyen kegyetlenül hideg ez az ország.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért voltak melegebb periódusok bőven. Az, hogy sok a késői fagy meg lehűlés, a klímaváltozás miatt van. Sajnos az tévhit, hogy ez egy sima felmelegedés. Az is, de a szélsőségek, mint a tavaszi fagy stb. is gyakoribbá válnak.


És hogy hogy bírjuk? Hát én elég rosszul :-( De ha jön pár melegebb nap, azt igyekszem kihasználni.

2021. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon rosszul bírom, már várom a jó időt. Olvastam egy cikket miszerint manapság tovább tart a nyár, mint a 70-es években. Hát én ebből semmit sem érzékelek.

[link]

Nem tudom hol tart tovább, de nem itt az biztos. Vannak nyarak amikor konkrétan meg lehet fagyni.

2021. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel még gyönyörű napsütéses idők voltak, tavaly vagy tavalyelőtt nyílt a rózsa karácsonykor a kertben.

'87-ben és 2000-ben térdig gázoltam a hóban, hogy haza tudjak menni, szóval nem panaszkodom az enyhe telek miatt, minden csak nézőpont kérdése.

2021. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Meg lehet fagyni? Hosszan tartó és kibírhatatlan?

Nem vagy te nagyon kényes?

2021. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már rég 20 fok körüli napsütéses idő kellene, hogy legyen. Ígyis egy szenvedés a december-március időszak, rühellem a telet és a hideget. :/
2021. ápr. 15. 12:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözz Olaszországba vagy Montenegróba, vagy vegyél melegebb kabátot. Sajnos a téli hidegre is szükség van. Most se volt rendes tél, úgyhogy idén nyáron is rengeteg lesz a kártevő. Többet kell permetezni, aztán a szermaradványokat megesszük. Kényelmes az enyhe tél, de sajnos súlyos hátulütői vannak.
2021. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Dehogy volt enyhe tél, kemény fagyok voltak és még most, áprilisban is elfagy a termés, mert volt, ahol április kellős közepén havazott. Inkább szokatlanul hideg néhány hónapot tudhatunk magunk mögött, mintsem enyhe időt.

Az, hogy 2 napig volt múlthéten tavasz (az is úgy, hogy ez az idióta viharos szél is van már hetek óta, pedig a szélcsend a legjobb), az nem jelent semmit.

2021. ápr. 15. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Most a tavaszi rossz időt kicsit rosszul, mert számomra a tavasz a legszebb évszak, azon túl, hogy szép az ébredő természet, ilyenkor egész ideális a hőmérséklet, mert nincs túl meleg, de mégis huzamosabb ideig szabadban lehet lenni, ülve is.


Viszont ne haragudj, de igen fázós lehetsz, ha a mögöttünk álló telet hidegnek érzed. Pedig ez is egy enyhe tél volt.


Én igenis azt látom, hogy az, hogy a lakásokban 25-27 fokban ülnek az emberek, de az irodákban is baromi meleg van (25 fok körül van ott is), totál átvágja az emberek hőérzetét. Hosszú távon ebből gond lesz, illetve már gond is van, egyre fásabbak és fázósabbak és fázósabbak az emberek. 21 fok az ajánlott általában, 24 fok a kisbabák fürdetéséhez ajánlott (tehát még csak nem is a fürdéshez am-block VAGY a kisbabákhoz am-block), szerény véleményem szerint 22-23 fokban a fázósabbaknak pulcsiban, a kevésbé fázósaknak pólóban kellene meglenniük.


A brutálfűtés miatt átverjük a szervezetünket és neki olyan, mintha egy másik éghajlaton élnénk.


Szóval nem, nem volt hideg a tél.

Igazából most se fázik az ember normális körülmények között, csak lehangoló, hogy nem lehet kiülni az erkélyre. Másokkal is most lezárások alatt jó lenne találkozni parkban, na ehhez már eléggé hátrány az áprilisi 10 fok, pláne ha esik is.

2021. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a baj, ami szélsőség, hogy az átlagnál melegebb volt télen (ezért gyorsabban fejlődtek a növények, sérülékenyebb állapotba jutottak), aztán bejött a fagy és elfagytak. Nem télen volt hideg, hanem tavasszal! Nagyon nem mindegy. Télen az a jó, ha fagy, hetekig. Télen ne legyen tavasz. Tavasszal meg ne legyen tél. De sajnos most van.
2021. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jól bírom. Szó se róla, utálok fázni, de az április hónap normál esetben sem olyan nagy szám, nagyon változékony és ritkán hoz valóban meleg időt. Sokkal jobban idegesít, amikor a május, vagy valamelyik nyári hónap telik esős és hűvös idővel.


"Én nagyon rosszul bírom, már várom a jó időt. Olvastam egy cikket miszerint manapság tovább tart a nyár, mint a 70-es években. Hát én ebből semmit sem érzékelek."

Pedig tényleg így van. Annyira hozzászoktunk a meleg nyarakhoz, hogy ha egy-két hétig nincs strandidő, már hűvösnek érezzük. Beszélgess idősebb emberekkel, vagy pillants bele a mérésekbe, mi számított régen rossz nyárnak, pl. hűvös júliusok a hetvenes évek végéről (1978,79,80):

[link]

[link]

[link]

Balról harmadik ("d_tx") oszlop a napi csúcshőmérséklet. Nem hogy rekkenő hőséget, de még mérsékelten meleg 27-30 fokos napot is alig találni.

2021. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!