Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar pontosan az “államil...

Mit takar pontosan az “államilag finanszírozott” hely Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ez pontosan azt jelenti, hogy miután az ember elvégzi az egyetemet és megszerzi a diplomát, vissza kell fizetnie az állam számára azt az összeget, amit önköltségesen kellett volna fizetnie?

Pl. Általános Orvosképzés esetén, 6 év az egyetem és 1,2 millió forint az önköltségesen a képzés ára évenként. Ez azt jelenti, hogy 6 év után 1,2*6 millió forintot kell visszafizetnem az államnak?

Kérlek világosítsatok fel részletesen!



2021. ápr. 20. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
A diploma megszerzését követő, azt hiszem 30 évben a képzési idő valahányszorosát (kétszeresét?) Magyarországon kell munkaviszonyban töltened.
2021. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tepfal ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni, ha a végzést követő 20 évből 12-t Magyarországon dolgozol, vagy lesz legalább 3 gyereked. Ha ez nem teljesül mert nem dolgoztál/külföldön dolgoztál és nem lett 3 gyereked sem, akkor majd 20 év múlva vissza kell fizetned.
2021. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

1. ! Hülyeséget írtál.

[link]

2021. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2

A munkavállalási kötelezettséget megállapító határozatom szerint, "az oklevél megszerzését követő 20 éven belül, 900 nap hazai munkaviszonyt köteles fenntartani". Tény hogy így több év távlatából nem emlékeztem a legfényesebben, de akkora blődséget nem írtam. Persze vannak további mentességek, ahogy a gyerekvállalós téma is amit már írtak, ez csak az én emlékfoszlányom volt, sorry not sorry.

2021. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Altalános orvosi 1.3 félévenként, úgyhogy 12x1.3 + attól függ hova szakosodsz, annak az árát kell kifizetni önköltségesen.

Én etk-s vagyok, de akiket ismertem áokosokat, ők szakosodni már külföldre mentek és elkezdtek félrerakni a visszafizetésre, viszont sokan gondolják azt, hogy lehet nem is tudják rajtuk behajtani ezt az összeget, ha nem dolgoznak itthon és nem rendelkeznek lakcímmel stb stb.. meg kell gondolni a dolgot, bár még nem jutottunk el azokhoz akiknek lejárt volna ez a 20 év, így kitudja mi lesz.

2021. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 Honnan jön a 900 nap, erre kíváncsi lennék?
2021. ápr. 21. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény, 48/A.§-ának b) pontja szerint:

"az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni (a továbbiakban: hazai munkaviszony)"

2021. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igen, ez világos, de hol szerepel itt a 900 nap?
2021. ápr. 21. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban"

Egy félév 150 tanítási napból áll, így egy tanév 300, 3 tanév meg 900.

2021. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!