Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Pesti Magyar Színiakadémián...

A Pesti Magyar Színiakadémián mik a ponthatárokat?

Figyelt kérdés

Megnéztem az oldalt,de konkrétan nem írja le hogy mik a követelmények,elvárások hogy bekerüljön valaki

Le tudná nekem valaki írni részletesen aki ezt tudja precízen?

Ha valaki be akarja linkelni az oldalt,nem kell,idáig eljutottam énis.


2021. ápr. 21. 16:48
 1/2 A kérdező kommentje:
SOS kerlek valaki:(
2021. ápr. 25. 11:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden évben mások a ponthatárok a jelentkezők fényében.

Ha van pl. 10 hely, és jelentkeznek 50-en, akkor pontok szerint sorba állítják az 50-et, és a 10- után húzzák meg a vonalat.

Ennyi volt a hely, ők voltak a legjobbak, kész.

Aztán megnézik az 10. pontszámát, és az lesz a hivatalos ponthatár, mert az ő pontjaival még be lehetett jutni.

Ezért van az, hogy minden éven változó.

Mert a helyek száma, és az arra való (túl) jelentkezés határozza meg.

És ezért nem lehet előre tudni.


Ez minden felsőoktatási intézménynél így van.


Ahová én jártam, pl. 391 volt a határ, most meg már 265. Nagyot zuhant, mert egyrészt emelték a létszámot, és több tanulót tudnak felvenni, másrészt veszített a szak a népszerűségéből.

2021. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!