Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik azok a szakmák, amik...

Mik azok a szakmák, amik régóta mindig keresettek, és keresett is lesz? Mik a leghasznosabb szakmák?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítást szeretnék. :)

Szimplán érdekel, hogy kinek mi a leghasznosabb szakma, ami nem azt jelenti, hogy a többi nem az. :)

Tudtok írni kb 5 szakmát ami szerintetek a leghasznosabb?

Ilyesmikre gondolok Pl.

orvos-gyógyít

mérnök-épületeket tervez

botanikus-ért a növényekhez

pedagógus-ért a következő generáció neveléséhez

programozó-ért a technikai dolgokhoz


(Most hirtelen ezek a szakmák ugrottak be, ami NEM jelenti azt, hogy a többi ne lenne hasznos szakma.)



2021. ápr. 25. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
prostitúció
2021. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, gyógyszerész mindig kellett, kelleni is fog, mert gépek nem tudják helyettesíteni az emberi szaktudást.


Informatikusokra is mindig szükség lesz, hogy a technológia fejlődjön.


Mérnökök is kellenek, nem csak építész mérnök, mindenféle mérnök kell (vegyész, építész, villamos, gépész stb stb). Ezek is olyan szaktudású emberek, akiknek a munkáját nem lehet egy számítógépre bízni.


Kellenek olyan szakmák, akik felépítik a házad, ács, szobafestő, és olyanok is, akik megtermelik az élelmet, akik a gyárszalag mellett vannak és kiválogatják a selejtes termékeket.


Kellenek sajtósok, akik tájékoztatnak a világ dolgairól.


Tolmácsok, hogy a nemzetközi kapcsolatok létrejöhessenek és ne legyen kommunikációs szakadék két fél között. Ugyan ide tartozik a szakfordító is.


Kellenek könyvelők, akik átlátják a céged pénzügyeit.


Igazából szerintem nem lehet olyan szakmát mondani, aminek nincs helye a világban, de most ezek jutottak eszembe.

2021. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó kőműves, autószerelő, burkoló, ács, asztalos, stb gennyesre keresheti magát, ha jól csinálja a szakmáját.

Ha fel akarod újítani a házad, minimum fél évvel korábban kell szakembert keresni, ha jót akarsz. De az egy év sem ritka.

2021. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakma a maga módján hasznos. Aki nem abban dolgozik, az nehezen tudja megítélni annak nehézségét és hasznosságát. Speciel biológuskent ha nagyon szakbarbár kennék, akkor ki lennék akadva, hogy hogy élhetnek emberek úgy, hogy a saját testük működését sem értik semmilyen szinten, de nem teszem, én meg nem tudom, hogy milyen nehéz egy bulvárcikket megírni, felrakni a tetőt a házra stb. stb
2021. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok leszólni senkit, de én nekem eszembejutott pár szakma, amit tudna nélkülözni az emberiség, bár úgysem fog.
2021. ápr. 25. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
És szerinted mi az, ami nélkülözhető?
2021. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Például a nemzetközi kapcsolatok illetve műszaki menedzserek nélkül egészen jól ellennénk. :)
2021. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!