Milyen szakmát ajánlotok?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, iskolaválasztás előtt állok. Nem vagyok a legjobb tanuló, de az átlagom négyeshez közelít, vagyis a hetedikes, az olyan 3,8 lehetett. De 8.-ban javítani fogok. Szóval tegyük fel, az átlagom négyes. A szakiskola szóba se jöhet, de a gimnáziumok sem vonzanak. Szakmát is akarok tanulni. De milyet?


Az idegen nyelvek a kedvenceim. És szeretem a sportokat. És a kommunikációs tevékenységeket. Eldöntöttem, hogy stewardess leszek, de nem akarok olyan középiskolába menni, mert a stewikedés mellé akarok egy másik szakmát is, egy biztonságos alapot adó, nem olyat, mint a műkörmös. (pff.) Szeretek főzni, sütni. Csak aggódom, h szakácsból és cukrászból már sok van. Szerintetek? És szerintetek a Gundel Károly jó ötlet? Akár suliajánlás is jöhet!! Pest megyei vagyok! Budapest környéke, de még Kecskemét is szóba jöhet.


annyira összezavarodtam...


2010. aug. 22. 18:27
 1/4 A kérdező kommentje:

ja és lány vagyok.


és imádok szerelgetni meg nyugalomban dolgozni.

2010. aug. 22. 18:29
 2/4 anonim válasza:
Szerintem tök jó ötlet a Gundel, de mindenképp hajts rá a nyelvekre is.... kincset ér a nyelvtudás, az emberek pedig mindig fognak enni... sok sikert!!! :)
2010. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most ne szóljon meg senki, ez a véleményem.

Szerintem az átlagod egy kicsit jobb az átlagosnál, főleg ha jövőre ráhúzol és négyes lesz vagy a fölötti. Én biztosan nem pazarolnám a szakács szakmára, és egyébként tényleg sok van, azért mert szeretsz sütni-főzni, nem kéne szerintem erre áldozni az életed, én nem áldoznám, pedig imádok sütni, majd süthetsz a férjednek később. :D

A kommunikációs főiskolákra, pedig nagyon sokan jelentkeznek, bár az még jó irány megpróbálhatod.


A stewardess szakmát viszont nagyon jónak találom, főleg, ha szereted a nyelvet! Én is elgondolkodtam rajta, most nagyon ráhúzok a nyelvre.


Nem tudom mit ajánljak, de akkor, ha te sem tudod inkább menny gimibe, olyan szempontból jobb, hogy ott 4 évig több tantárgyat tanulsz, mint szakközépbe, így sokkal több lehetőséget van fősulira menni(ha nem tanulsz valamilyen tantárgyat, ami oda kell, akkor nem vesznek föl).Szakközépbe 11-12-ben már szinte csak érettségi tantárgyakat tanulsz pl nekem idén csak 8 tantárgyam lesz:

töri, matek, irodalom, nyelvtan, angol, szakmai, + 1 fakultáció, +tesi, esetleg heti 1rajz, de ez nem tuti. Tavaly még volt etika is, ami idén elvileg nem lesz.

Nekem jó, mert én szeretném ezt csinálni, ahova járok ezért nem gond, sőt nekem jó, hogy nincs ilyen, hogy biosz, föci, kémia, infó, ének. Néhány suliban van mozgó-kép és média ismeret, vagy tánc és dráma, nekem egyik se. De nem is baj, mert nem akarok olyan irányba menni, ahova ezek kellenek.

Egyébként én földmérő és térinformatikai technikusnak készülök, bár nem tudom, hogy ez mennyire biztos állás, de például ezzel a szakmával mehetsz földhivatalba, is dolgozni, ami szerintem talán biztosnak mondható, illetve ingatlanos munkahelyen is könnyebben el tudsz helyezkedni, most leszek végzős, bár nem biztos, hogy ez érdekel téged, de, ha szeretsz szerelgetni, talán ez szimpi lehet neked, műszerekkel kell dolgozni. Ez az a rész is, amit szeretek, tudom, hogy olyan kütyübe nézek bele, amibe más bele nézne, azt se tudná, mi van :D:)) Csomószor oda jönnek az utcán, és kérdezgetik, hogy mit csinálunk :D

2010. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ezen elgondolkodtam! Tényleg jó a gimnázium...


Nemrég néztem a ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumot, angol, német és francia nyelvvel, és érdekes külföldi kapcsolatokkal.

Jövőbeli munkámnak, amit főiskolán tanulhatok, nagyon tetszene a filmipar, legyen szó forgatókönyvírásról és szinkronizálásról, stb.


Sok gimnáziumot megjelölök, sőt, szinte csak azt, és akkor drukkoljatok, remélem bejutok valahova. Ha nyolcadikban ráhúzok, remélem felvesznek...

2010. aug. 30. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!