Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kevés az orvos miért nehéz...

Ha kevés az orvos miért nehéz bejutni és drága az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Oké mert nem vesznek fel minden hülyét, de sok gimnazista tanult megvan a pont felveszik és kipereg mert belefárad sokszor a tanulásba.

Emellett lehet valaki lehet letesz egy érettségit és rájön hogy tanulni akar mert kiszórakozta magát, ami nem feltétlen jelenti azt hogy hülye, csak mondjuk anyagilag nem bírná el és emeltek révén nem jutna be.


2021. ápr. 30. 18:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem pont az orvosi egyetem az, ahol lazán kellene venni a tanulást. Aki kipereg, az inkább peregjen, mintsem életek múljanak hozzá nem értésén. Gondolom drágának meg azért drága, mert tipikusan egy gyakorlati képzésről van szó, rengeteg eszközzel és egyébbel.
2021. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen de így max a magolós gimnazista esik ki, aki nem ilyen szinten tanult tizenévesen annak esélye sincs még arra se, hogy kiperegjen.
2021. ápr. 30. 19:14
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát figyi, oda nem elég a logika meg az ész, magolás nélkül meghaltál. Vannak nyilván megértést kívánó tárgyak, és vannak ahol bizony látástól vakulásig magolsz, mert tulajdonképpen a számonkérendő anyag lexikális tartalmat foglal magába.
2021. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arra irányul, hogy az egyetemen mi lesz, hanem hogy a felvételit mihez kötik, így nem lesz orvos, csak fogyni fog még tovább, attól hogy valaki nem gimit végzett még lehet hogy tudhat magolni, sőt lehet jobban mint a gimnazista, csak eddig nem tette.

Szóval nem az a kérdés, hogy hogy tanulnak az egyetemen, épp ez a baj hogy aki egész életében magol sok esetben a nagykorúság határán un bele, aki meg nem tette az akkor jön rá, hogy neki menne, csak fel nem vennék és/ vagy pénze nem lenne rá.

Most attól hogy valaki nem tett emelt érettségiket meg ilyeneket, nem azt jelenti, hogy hülye lenne hozzá, ellenben aki csak magolt lehet hogy az és felveszik kiperek, a másik lehet végigvinné de fel sem veszik.

2021. ápr. 30. 19:22
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Te a pszichológiai alkalmasságin peregnél ki... ha egyáltalán felvennének. Szerintem maximálisan jó így, aki orvos akar lenni, tudjon már egy bizonyos szintet megugrani, akár érettségik tekintetében is.

"Most attól hogy valaki nem tett emelt érettségiket meg ilyeneket, nem azt jelenti, hogy hülye lenne hozzá"

De, azt jelenti. Ugyanis pl. megfelelő kémiatudás hiányában (ami nem pótolható online KRESZ stílusú gyorstalpalókkal) elbuksz. Az első évben agyonnyomnak biokémiával, orvosi kémiával stb. Egyszerűen ott nem bírod behozni a kiesett alapokat. SZÜKSÉGES FELTÉTEL az emelt érettségi.

2021. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én 3. éves vagyok, de biztos kiperegnék.. Legüriztem 4 évet előtte ápolóként, hogy beletudjak kezdeni egyáltalán emellett dolgozom is mint ápoló jelenleg is (nyilván most nem 12-be), nekem sem volt semmi emeltem, 4 év munka közbe csináltam meg, ismerek nem egy embert aki ilyenek miatt nem jött és okosabbnak tartom magamnál, szóval simán lehetne 5-10 orvossal is több évente ami összeadódik.
2021. ápr. 30. 19:38
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Mindenkinek adjunk orvosi diplomát
2021. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Látom a logikai készséged isteni szinten van, elnézést, hogy nem értettem veled egyet, de látom más út nincs.
2021. ápr. 30. 19:47
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel arra céloztam, hogy ha neked meglesz, akkor az utcaseprők sem estek el a lehetőségtől.
2021. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
43%
5-7. Remélem a gyárnál tovább nem engedték.
2021. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!