Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ciki másodszorra bejutni az...

Ciki másodszorra bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés

Szerintem annyira nem ciki, de a szüleimen látom, hogy csalódottak és ez úgy elszomorít, pedig ők mindenben támogatnak, de ott vannak a rosszindulatú ismerőseim, akik meg most örülnek és röhögnek... Nálatok is volt ilyen, és ti, hogy kezeltétek, ha volt? Az orvosin vannak, akik sokadjára kerültek be és utána mégis jól teljesítettek? És ha igen akkor kb. milyen arányban? Igazából attól félek, hogy tudjátok ilyenkor felmerül az a bizonyos "Lehet, hogy nem is odavaló" mondat, mivel, hogy nem elsőre sikerült... és az az egyetemen téma, hogy ki hanyadjára került be?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 5. 23:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Van egy csoporttársam, akit negyedjére vettek el, neki pl előnyére vált ez a pár év, kipihente magát a gimi után, dolgozott és most ő az egyik legjobb a csoportban. Elég sokan vannak, akiknek másodjára, harmadjára sikerül, ez nem olyan szokatlan és nem néznek ki emiatt senkit. A rosszindulatú emberekkel meg ne foglalkozz, majd akkor mondják el a véleményüket, ha nekik sikerül bejutni! Sok sikert! :)
2018. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy ciki! A kutyát nem érdekli, hogy hanyadjára kerülsz be, ez csak a te fejedben létező probléma!
2018. jún. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még😊
2018. jún. 6. 00:27
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

"Ciki másodszorra bejutni az orvosira?"

Nem.


"Nálatok is volt ilyen, és ti, hogy kezeltétek, ha volt?"

Nem, de ha lett volna sem nagyon érdekelt volna, hogy ki mit gondol.


"Az orvosin vannak, akik sokadjára kerültek be és utána mégis jól teljesítettek?"

Van ilyen is, olyan is, de az egyetemen már amúgy sem fontos, hogy mindenből ötös legyél, kutyát sem érdekli... Amúgy az sem mindegy szerintem, hogy azért nem kerültél be először, mert lusta voltál, és csesztél se készülni, vagy szorgalmasan tanultál, és csak pár ponttal maradtál le. Ha az utóbbi a helyzet, akkor biztosan nem lesz semmi gondod az egyetemen, ha meg az előbbi, akkor igyekezz majd megemberelni magad, mert nem olyan kellemes az azért, amikor egy tárgyból már a sokadik uv-ra mész, vagy azért csúszol, mert nem volt kedved tanulni.

Olyanokat is ismerek amúgy, akik ilyen harmadjára-negyedjére jutottak be, de annyira nem követem az életüket, hogy el tudjam mondani neked, hogy hogy haladnak.


"és az az egyetemen téma, hogy ki hanyadjára került be?"

El sem tudod képzelni, hogy mennyire nem. :D

2018. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jún. 6. 01:11
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyáltalán nem ciki. Van egy fiú ismerősöm, őt sem vették fel elsőre, csak másodszorra. Most elsős, de már elég népszerű és közkedvelt személy, én a tavaszi szünetben találkoztam vele az egyetemi előkészítő táborban, ő volt az egyik csapatvezető. Mások is mesélték, hogy van akit harmadszorra vesznek fel, de nem nézi ki senki. Ez már úgymond nem ovi, hogy ujjal mutogassanak azokra, akik pár évvel idősebbként vannak a csoportban. A teljesítményed meg nem attól függ, hogy hányadszorra vagy hány ponttal kerültél be, legalábbis én ezt hallottam. Ott inkább kollektív szívás van :D


Én is most felvételizek orvosira egyébként, és úgy gondolom, hogy az aki másodszorra is megpróbálja, már igazán elszánt, és ebben meg pláne nincs semmi megvetni való. Szerintem ezt senkinek nem kellene szégyellnie.


Igaz, nálam innentől minden a szóbelin múlik, de van olyan osztálytársam, akiről kiderült, hogy rajta a szóbeli sem fog sokat segíteni. Ő elég csúnyán viselkedett, nem fogadott el segítséget vagy vigasztalást, még csak felvidítani sem tudtam. Engem nagyon megbántott. Szerintem itt ez az egyetlen rossz reakció, amikor valaki a barátaira, családjára támad, akiknek a támogatására szüksége lenne még a jövőben.


Összességében azt gondolom, hogyha itt is az adok-kapok dolog működik. Ha te korrekt leszel velük, ők is azok lesznek veled. Ne feszengj ezen, hidd el, jó lesz! Addig meg kitartást! Taktikai tanács, hogy én bioszból az októberire jelentkeznék, és kémiából meg a májusira! De ezt nyilván te döntöd el. :)

2018. jún. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi... jöhetnek még bátran tapasztalatok😊
2018. jún. 6. 11:40
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Engem is másodjára vettek fel, és kb. ugyanilyen tapasztalataim voltak mind neked. Az elején nehéz volt, de minden csoda 3 napig tart... :) Szóval egy idő után már senkit nem érdekelt, és akit még is azzal meg én nem törődtem. Mindenkinek meg lehet próbálni én mindig azt szoktam mondani. :D Szerintem, ha feladod, és elmész egy másik szakra, az sem jobb, mert akkor meg ugyanúgy megszólnak, hogy ja csak oda vették fel.. De ilyen emberek mindig lesznek, szóval felesleges velük törődni. Nézd meg mindig kik mondják amit mondanak.. Az esetek többségében önmagukkal elégedetlen emberek szokták ezt csinálni, hogy próbálnak mást is a szintjükre lehúzni.. A szüleid is túl teszik majd magukat rajta, és hidd el, hogy ők is rá fognak jönni, hogy jobb az úgy ha még egyszer megpróbálod, mintha egy olyan dolgot csinálnál a későbbiekben ami nem tesz boldoggá. Nekem az első érettségim kémiából és bioszból iszonyat rossz lett.. Kémiából 37%, Biológiából 48%. Aztán itthon maradtam egy évig, kerestem egy nagyot jó tanárt, és egy év alatt sikerült felkészülnöm kémiából 97%-ra Biológiából 95%-ra. Szóval semmi sem lehetetlen. Kitartás. Ennyi vezéreljen. Azt nem mondanám, hogy szorgalom, mert én mindig szorgalmas voltam, csak amíg meg nem mutatta az a Tanárnő, aki 97%-ra, és 95%-ra készített, hogy hogyan kell tanulni, mit kell másképpen csinálni, addig nem nagyon ment ez a két tárgy. Mert próbáltam én magolni, tanulni többféle könyvből, de nem ment. Olyan érdekes nyelvezete volt mindnek, hogy egyszerűen nem ment a fejembe. Ez a Tanárnő pedig úgy adta át nekem a tudást, mintha valami egyszerű gyerekverset kellene megtanulnom. Rengeteget kell gyakorolni! Ezt hidd el, én se csináltam az első érettségimre semmit se, mert úgy voltam vele, hogy ha az elméletet tudom nem lehet baj.. Aztán másodjára már kaptam minden hétre jó sok gyakorló feladatot, és tényleg beláttam, hogy eddig nem jól készültem. Szóval összefoglalva én csak azt tudom mondani, hogy ne add fel, és ne foglalkozz más véleményével. Nem olyan egyszerű dolog emelt szinten érettségizni, főleg nem két eléggé összetett reál tárgyból nem. Ez nem csak rajtad múlik/múlt, a legtöbb tanár középszintre tud csak készíteni (tisztelet a kivételnek), de az emelt szintre már sokszor egyedül marad minden érettségiző, vagy valami kevéssé hozzáértő tanár kezébe adják a fakultációt stb. Szóval én azt tanácsolnám, hogy gondolod végig, hogy mi az ami megy, mi az ami nem, min tudnál változtatni, valamint szerintem érdemes lehet egy tanárt is keresni, aki útba igazát, irányt ad, felismeri, hogy mi a hiba a tanulásodban, nekem is ez segített. Remélem tudtam neked erőt adni!
2018. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Úristen elképeztően köszönöm kedves utolsó válaszoló a segítséget! Igen, óriási erőt és reményt adtál... valószínűleg nálam is a tanulási módszerrel van a baj, szóval bizti ezen kell változtatni, tanárt már találtam😊.

Mint mondtam a szüleim teljesen megértik és tudják, hogy nehéz bekerülni, inkább pár ismerőssel van probléma, akik ellenségesek velünk...persze igyekszik az ember ezt figyelmen kívül hagyni, de hát nem könnyű...tudjátok kicsit rossz érzés az, hogy most én adok okot, hogy kiröhögjenek. Valamelyik kommentelő írta, hogy a fejemben létezik ez a probléma....de bárcsak úgy lenne, de ez sajnos valóság. Tudom valszeg túllihegem a dolgot...mert általában azok az ismerősök szólnak be, akik nem igen tanultak, és ők csak annyit vonnak le az egészből, hogy megpróbáltam és nem sikerült, elbuktam ....aztán meg röhögnek😒. Utána meg mondják, hogy túl sokat képzeltem magamról, hogy csak gyógyszerésznek vesznek fel vidékre és nem Pestre az orvosira, amit terveztem... Elég röhej tudom...ezért vagyok teljesen kiakadva...ezek az emberek nem tudják miről beszélnek😂

2018. jún. 6. 15:14
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

én is újból megyek mert idén nem sikerült, és nem ciki, az orvosira nehéz bejutni elsőre, főleg (mint nekem) ha nem volt az évek alatt rendes kémia és biosz tanárod

jövőre bejutunk nyugi!:)

2018. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!