Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szinten melyik könnyebb...

Emelt szinten melyik könnyebb érettségi még?

Figyelt kérdés
Földrajzból van emeltem, nem tapasztaltam nagyon nehéznek, pedig nem sokat készültem rá, 66%-ra sikerült így is. Jövőre viszont szeretnék továbbtanulni, töris irányban gondolkozom, nekem azt mondták, hogy ez is olyan, mint a földrajz, hogy le kell a micsodát tenni, s ott is sok feladatnál csak a józan észt kell használni. Ezt mondták páran. Persze most nem az a terv, mint földrajznál, hogy 1 hónap alatt összecsapjam, szeretnék rendesen felkészülni, napi 1-1.5 órát rá tudnék a dologra szánni, munka mellett. Jövő tavaszig. A középszintű töri 60%-ra sikerült, pontok miatt szeretnék egy emeltet is, de a tudásom nagyjából ennyi, hogy Aranybulla 1222, Ónodi ogy. 1707, M.T 1740-1780, 1917 Amerika belépése az 1. Vh-ba, meg az olaszok átpártoltak az antant oldalára, ami így hirtelen fejből eszembe jutott, tehát nem sok.
2021. máj. 1. 05:25
 1/6 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy olyan tárgy legyen, ahol szilárd tények vannak
2021. máj. 1. 05:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most hiába írom, hogy szerintem a biosz meg az angol az egyik legkönnyebb emelt

- lehet, hogy neked nem az, mert mondjuk matekzseni vagy vagy franciát tanultal

- ha töri kell a választott szakhoz

2021. máj. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Angolon gondolkoztam, mert 60% felett ugyebár automatikusan nyelvvizsga. Csak nem tudom 1 év alatt sikerülne-e felkészülni. Főképp a szóbeli részére.
2021. máj. 1. 08:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyelvet is elfogadják amúgy, ezért gondolkozom azon is. Bár nem vagyok valami nyelvzseni. Tudom, így nem nekem való az egyetem, meg is kaptam pár embertől.
2021. máj. 1. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A fizika. Az oka az, hogy csak olyan anyagot kérhetnek számon, amihez nem kell emelt matek. Tehát egy vicc az egész. Még integrálni se kell tudni. Statisztikák vannak az érettségikről, fizika emelten a legmagasabb az átlagos százalék. Logikus is.

A biosz szerintem nehéz, mert nincs se atlasz, se szöveggyűjtemény, se függvénytáblázat, se szótár.

A kémia az, amin a legtöbben megbuknak.

A nyelvekkel úgy számolj, hogy ha van nyelvvizsgád, akkor van esély elérni a 60%-ot.

2021. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Informatika
2021. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!