Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikus hallgatóként mit...

Matematikus hallgatóként mit kellene tanulnom még, hogy kitűnjek a tömegből?

Figyelt kérdés
Most fogom külföldön megkezdeni az 5 éves matematikus szakot, alszakként gondolkodom rajta, hogy felveszem az alkalmazott matematikát,fizikát,kémiát,informatikát pedagógiát. Itt a tanárok is megbecsültek, ezt csak biztosítékként tenném, de elsősorban nem tanár szeretnék lenni. A magyaron kívül 5 nyelvet beszélek felsőfokon, ezeket valóban használom a hétköznapokban is, sőt az egyetemen is fogom, mert 2 államnyelv van az itteni országban + az angolul is kell majd tárgyakat teljesíteni.Vajon lenne értelme további nyelveket tanulni? Úgy értem 3 nyelvet mindenképp fogok tudni használni, de a másik kettőt már így is valahogy szinten kellene tartani. Valószínűleg inkább a matematikán belül kellene valamire nagyon rástartolni, mert a PhD lenne a cél. Ilyeneket lehetne még tanulni, mint pl. biztosítási matematika, elméleti matematika, valamerre szakosodni kell majd én az alkalmazott matematikára gondoltam, esetleg a biztosítási matematikára, de még nem igazán tudom, hogy mivel járnék a legjobban. Szeretnék egy biztos munkát, tehát nem szeretném, ha nagy kínszenvedések árán juthatnék munkához.

2021. máj. 4. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Aha... öt nyelvet beszélsz, de a GYK-n érdeklődsz, hogy mit tanulj....


:)

2021. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt egy átlagos gimnazista 3-4 nyelvet beszél felsőfokon, így nem nagyon tűnök ki az 5 nyelvvel, illetve hattal, ha a magyart is beleszámolom, ugyanis itt idegen nyelvként elfogadják. Az csak Magyarországon nagy szám, ha valaki 1-nél több nyelvet beszél alapfokon túl.
2021. máj. 4. 13:17
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Milyen országról van szó?
2021. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mivel nem Magyarországon élek, talán nem tudnak sokan ez alapján beazonosítani, de néhányan azért be tudnának, amennyiben olvassák a gyakorit, így ezt inkább elkerülném. Ugyanis gondolom ritka itt a magyar matematikus hallgató, főleg, mert már a bekerüléshez is több nyelvet kell tudni magas szinten a matematikán kívül. Úgy vélem, hogy matematikusként nagyjából mindenhol ugyanazt tudnám csinálni, ezért is írtam ide is ki a kérdést. Az adott ország megfelelő fórumján is kiírtam. Így lényegében az ország nem számít. A lényeg, hogy egy gazdag, fejlett országról beszélünk. Mielőtt sokan nekem ugornának, hogy persze, hogy értem én ezt el Magyarországról. A válasz nagyon egyszerű, én már nagyon régóta itt élek, így ez a természetes nekem, nem kellett semmilyen szuper képességekkel rendelkeznem ehhez, csupán egy kis szorgalom és alázat kellett. Amennyiben a hármas válaszoló eltér az egyestől és úgy érzi, hogy ez releváns, hogy melyik országról van szó, úgy esetleg privátban megosztom.


1-est jelentettem.

2021. máj. 4. 13:50
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Vegyed fel minorként az informatikát és az alkalmazott matematikát, ennyi bőven elég lesz, főleg egy komolyabb egyetemen. Ez már nem középiskola, itt már tanulni kell, és nem kicsit.
2021. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves ötös!


Az egyetemen vannak segítők, akikkel előzetesen már kapcsolatba lehetett lépni és ők mondták, hogy sokan felveszik a fizikát, kémiát, informatikát és még a matematikán belül is 1-2 alszakot, ezért gondoltam, ha másnak menne, akkor nekem is. De való igaz, hogy elég brutálisan hangzik. Az alkalmazott matematikát biztos felveszem, informatikából nem tudom, hogy mennyire lennék penge, mert sose foglalkoztam vele komolyabban. Gondolom a programozás felé kellene orientálódni, az egyetemen is így tájékoztattak, hogy főleg azokkal foglalkoznánk. Ami meglepett az az, hogy nem C programozási nyelvvel kezdenénk, mint azt sokan Magyarországról mesélték, hanem sokkal korszerűbben tanítanak. Esetleg nyáron megpróbálok valahogy megismerkedni a programozással közelebbről, hogy tudjam, hogy mire is vállalkoznék. Egyébként tudom, hogy az egyetemen sokat kell tanulni, ez már a 2. diplomám lenne.

2021. máj. 4. 17:01
 7/12 A kérdező kommentje:
javítás: főleg azzal
2021. máj. 4. 17:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon nagy a színvonalbeli különbség a fórumokon is, ha a másik országot nézem. Ide kár volt kiírni is a kérdést, vagy szinte mindenki troll vagy még nagyon gyerek, vagy ennyire savanyű nekik a szőlő. Nekem nem fáj, de azért valahol szomorú, hogy ilyen egy nyilvános fórum szintje.
2021. máj. 4. 17:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Mivel itt úgy látom nem nagyon fordulnak elő matematikusok, így ha valaki érdemi választ írna az privátban tegye, arról kapok üzenetet. Azért egy valamiben megerősített, jó, hogy Magyarországra be se adtam a jelentkezésem.
2021. máj. 4. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Mi lenne, ha az országodnak megfelelő fórumon érdeklődnél? Gondolom nem véletlenül hagytad el Magyarországot, azért valóban kár volt ide kiírni ezt a kérdést, hogy aztán megállapítsd, amit gondolom amúgy is tudtál. Mivel itthon már önmagában az 5 idegen nyelv magas szintű ismerete is ritka, ezért talán értelmesebb lenne a jelenlegi otthonodhoz mérni a kitűnést. Mi már csak azért sem tudunk segíteni, mert nem osztod meg velünk, melyik országról van szó, de nyilván te, aki ott élsz és dolgozol nyilván többet is tudsz róla.
2021. máj. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!