Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így nem számít ez a plusz 50...

Így nem számít ez a plusz 50 pont felvételinél?

Figyelt kérdés
Felvivel számoltam a lehetséges pontjaimat a minap, és már letettem egy angol előrehozott emelt érettségit tavaly ősszel. 89% lett, szóval biztosan járna érte a plusz ötven pont, azonban a Felvi ezt nem számolta bele a pontjaimba. BME biomérnöki szakra szeretnék menni, és az egyik osztálytársam azt mondta, emiatt nem jár az angolra a plusz ötven pont (mivel ez nem releváns az egyetem szempontjából). Ez tényleg így van? Most tényleg ugrott így ez a plusz 50 pont??? :( Már összevissza kerestem a neten, de nem találtam rá egyenes választ.
2021. máj. 4. 18:26
 1/4 anonim válasza:
82%
Hat ha a biomernokihez nem felveteli targy az idegennyelv, akkor nem szamit, miert is szamitana? 🤷‍♀️
2021. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A biomérnökin nem jár érte plusz pont.
2021. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Össze vissza kerested? Nagyon elkeserítő, hogy úgy akarsz egyetemre menni, hogy fingod nincs a felvételi rendszerről, de az még elkeserítőbb, hogy egy 18 éves nem tudja használni a googlet és értelmezni a leírtakat.

Nekem egy kattintásból:

[link]


Világosan felsorolja a felvételi tárgyakat, melyek között nincs idegen nyelv. Az emeltért járó pluszpont csak felvételi tárgy esetén jár. Az esetedben maximum 28 pont számolható el, ha 60% felett teljesítettél, mert jár a B2es nyelvvizsga. Ajánlom további információ szerzésre a felvi.hu-t, és akkor is erre az oldalra támaszkodj, ha a tanár/haver/anya szerint nem úgy van. Kicsit túl sokan buknak el felvételiket azért, mert inkompetens személyre hallgatnak, holott van direkt erre oldal, ahol elég egyértelműen leírnak mindent.

2021. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a felvi.hu-t szabad nézni, ott pontosan leírják mi az elvárás. Ha nincs felsorolva a felvételi tárgyak közé a szaknál a nyelv, akkor sajnos nincs plusz pont. Csak a nyelvvizsga pont, ami 28 pont, de legalább nem 50-et buksz. Kérdés van-e másból emelte, mert ha nincs akkor nem jelentkezhetsz ide. Matek, informatika, fizika, biológia, kémia emelt jó vagy szakmai tárgy. Ha ebből van emelte, akkor ott megkapid a plusz 50 pontot és a nyelvvizsga 28 pontot.
2021. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!