Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van a Színház és Filmművészeti...

Van a Színház és Filmművészeti Egyetemen ingyenes hely?

Figyelt kérdés
Sokszor, sok helyen utánanéztem de mindenhol csak az van kiírva hogy vannak államilag támogatott helyek. Ez mit takar? Teljesen tandíjmentesen lehet tanulni? Az ösztöndíjaknak, pályázatoknak is utánanéztem, de sehol sem ír konkrét összeget, hogy mivel tudnának támogatni. Tudom, hogy sok mindentől függ, hogy mekkora összeget ítélnek neked, csak érdekelne, hogy kb mire lehet számítani, mert a színművész szak önköltsége 950000 ft/félév és azt én sajnos nem tudom megengedni magamnak.

2021. máj. 5. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Államilag támogatott azt jelenti, hogy nem kell fizetned a tandíjat, de amikor végeztél, akkor itthon le kell dolgoznod “az árát”, ha nem akkor pedig vissza kell fizetned. (Pl külföldön helyezkedsz el)

Önköltségesnél pedig te fizeted félévente a képzésed, nincs semmilyen fennmaradó kötelezettséged.

2021. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még az érdekelne, hogy bárki igényelhet államilag támogatott helyet?
2021. máj. 5. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, bármi jelentkezhet bármelyikre, a ponthatár dönt, hogy hova vesznek fel. (Legyen az, állami vagy fizetős, vagy állami vagy semmi)

Illetve a megtartáshoz is kell egy bizonyos átlagot tartani, de az egyáltalán nem vészes. (3.0 és 3.5)

2021. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen! :))
2021. máj. 6. 07:40
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, kicsit off topic, de első! Minden államilag támogatott helynek ez a feltétele?:/ Vagy vannak kivételek?
2021. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden államisnak ez a lényege, de pl 20 év még nem telt le senkinél (ennyi idő alatt kellene ledolgoznod a képzés idejét vagy a képzés 1.5x-esét) így senki se tudja, hogy pl akkor keresnek-e amikor már nincs esélyed ledolgozni azt az időt, vagy ha már teljesen lejárt a 20 év.

Én mindenesetre sotésként nem látom a lehetőséget az itthoni elhelyezkedésben, így amint kimegyek elkezdek félrerakni. A forint addig nem hinném, hogy sokkal jobb lenne, így mire oda jutok, hogy bárki keresne cirka 2040-45ben, addigra csak könnyebb lesz visszafizetni a dolgot, az egy másik kérdés, hogyha nincs itthoni lakcímem, munkám, akkor hogy és hol fognak keresni :D (unokatesóm végzett elsőként ebben az államis rendszerben, így majd kíváncsi leszek, hogy ki fogja őt németeknél keresni...)

2021. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!