Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiket tudtok konkrétan ajánlan...

Kiket tudtok konkrétan ajánlani rajz-magántanárnak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő, viszont fejlesztésre szorulok. Elsősorban Budapesten, vagy Pest megyén belül lévő tanárok érdekelnének.


Kerestem online, különböző felületeken magántanárokat, de egyik tanár sem volt szimpatikus.


- Tapasztalatok, hallások és élmények alapján kiket tudtok ajánlani rajz-magántanárnak?


A válaszokat előre is köszönöm!



#tanulás #rajzolás #magántanár #rajztanár #Magán-rajztanár #Rajz-magántanár
2021. máj. 7. 18:41
 1/3 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Miért kell a magán tanár kedves kérdező. Interneten rengeteg technikai tanács olvasható, vagy oktató videó nézhető meg. Tehát ingyen is megoldhatnád a gyakorlást. Ha az alapokon, kockologia, ábrázoló geometria, emberi anatómia, drapéria, stb., már túl vagy akkor már képesnek kell lenned önmagad fejlesztésére. Tehát így ingyen érhetnéd el amit szeretnél visszont nehezebben menne egyedűl. Viszont cserébe ingyen fejlesztenéd magad.
2021. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Thunderfairy!


Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!


Azért szeretnék magántanárt, mert:


- komfortosabban érzem magam, hogy ha valaki, aki teljesen ért a dologhoz és egyből kiszúrja a gondokat, az tudna engem terelni/koordinálni.

- fontosnak tartom, hogy legyen visszacsatolás (több szem többet lát elve), mert a magántanár nem csak véleményt mondana, hanem azt is megtudná mondani, hogy mire figyeljek és hogyan javítsam ki a hibámat.

- egy magántanár technikái és látásmódja eltérne az enyémtől, azaz alkalmazkodhatnék más szempontokhoz, ergo rugalmasabb lehetek.



Igen, az interneten is rengeteg anyag van, amik ingyenesek. Ezeket alkalmazom is és sokat segítenek. Mégis, több rossz visszajelzést kapok és ezért úgy gondolom, hogy egy szakmabelivel leülni rengeteg segítene - tanulásban, fejlődésben, rugalmasságban és látásmódban is. Látom a hibáimat, de rossz úgy felismerni azokat, hogy több borzalmas élmény megelőzi a felismerést. Elvégre, amikor fejlődök, akkor mindig van egy újabb hiba, ami miatt alulteljesítek. Az is betesz, hogy amikor rájövök a hibámra, akkor haragszom magamra, hogy sajnos több időbe telt arra rájönni. Ha hamarabb jön a felismerés, akkor most jobban haladnék az életben. Persze, ez a velős “Learning it the hard way” története, de nem akarok azért elbukni, mert túl későn jövök rá a hibáimra.


16 éves vagyok és animátor szeretnék lenni. Gyakorolok és megteszek mindent. Tisztelem a tudást és a tanárokat is, továbbá fizetni is hajlandó vagyok a tudásért. Eddig több kudarcom is volt, mert korábban makacsul nem mentem tanárokhoz és nem voltam hajlandó nyitni a tanácsok felé - csak kútfőből, az internetről tanultam. Mostmár, hogy ha van lehetőség, akkor inkább élek vele.


Az internetről való ingyen tanulás jó, de látok benne 1 hibát: egyirányú a dolog, ezért nem lehet tudni, hogy egyáltalán jól sajátítottuk-e el a tanultakat. Sok ismerősöm van, aki magától fejleszti magát, de az alapokban hibáznak - például árnyékolásban, mert halványak és nem észrevehetőek azok. A hibát fel kell ismerni és sajnos néha önmagunktól nem vagyunk erre képesek. Ha egy tanár őszintén, tiszta szívvel tud segíteni - rendesen segíteni tényekkel és tanácsokkal - akkor övé minden tiszteletem. Elvégre fontos az érzék mellett a lexikális tudás is.


Ezért szeretnék egy magántanárt. Ha nem is egy magántanárt, de egy korrekt előkészítőt, vagy képzőt. Sosem lehet tudni, hogy hol lehet valamilyen újdonságot tanulni.


Remélem, hogy érthető az érvelésem.


Mégegyszer köszönöm szépen, hogy válaszoltál nekem!

2021. máj. 8. 19:26
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
Ebben az esetben keres a közeledben egy rajz tanfolyamot. Olcsobb lesz mint a magán tanár és még új barátokat is szerezhetsz.
2021. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!