Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez kizáró ok lehet pszichológi...

Ez kizáró ok lehet pszichológia vagy általános orvosi szakon?

Figyelt kérdés

Mennyire befolyásolja a dolgokat az, ha enyhén autista vagyok? Nem mindig tudom megérteni az emberek érzelmeit és gyakran ha tanácsot kérnek sem veszem figyelembe az érzéseiket csak a tőlem telhető legjobb, leglogikusabb választ adom. Nem szeretem, ha hozzám érnek, néhány ember felé nem érzek túl erős empátiát vagy esetleg a kelleténél nyersebben válaszolok egy kérdésükre.

Igyekszem tanulni, például már megértem a szarkazmust (használni is tudom, szoktam is), az emberek érzéseit, empatikusabb vagyok másokkal, értem a vicceket, tudok már "játszani a hangommal" stb.

De az autizmus lehet kizáró ok? Nem találtam semmit az interneten róla.



2021. máj. 7. 19:11
 1/5 Tepfal ***** válasza:
100%
Nincs olyan szabály, ami tiltaná, hogy ezen szakok bármelyikét elvégezd. Azon viszont érdemes elgondolkoznod, hogy a szakmádat valóban élvezettel és színvonalasan tudod-e majd végezni. Számos végzett orvos, pszichológus lesz kutató, ezen a területen én semmi akadályát nem látom, hogy egy autista miért ne lehetne kiváló szakember. Egy pácienseket kezelő pszichológus esetében már más kérdés - itt sem mondom, hogy lehetetlen, de tényleg át kell erősen gondolnod, hogy mennyire megfelelőek ezek a szakmák neked, és ebben szerintem érdemes lenne szakértő véleményét is kikérni.
2021. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Alapvetően a kutatás tényleg jobban érdekel, mindig is ez a része vonzott jobban.

2021. máj. 7. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként szerintem nem, de egy pszichológustól elvárt a magas EQ, már ha jól akarja végezni a munkáját. Ha az autizmusod befolyásolja azt, hogy megértsd részleteiben a metakommunikációt, akkor ezen a pályán ez probléma lehet, nem a tanulásban, hanem az eredményes munkát tekintve.
2021. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az EQ-m alapvetően így is magasabb az átlagnál de ez csak a "megfigyeléseknek", olvasásnak, kártyáknak köszönhető
2021. máj. 7. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer élünk, próbáld meg ;)
2021. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!