Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát szeretnék...

Cosima93 kérdése:

Pszichológiát szeretnék tanulni. Pontosan mik a felvételi követelmények? Általában milyen típusú tárgyak várhatóak az első évben. Mert gondolom, eléggé bioszos irányultságú a szak. A biokémiát kérik inkább, vagy az általános bioszt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is a pszichológia irányába kacsingatok és utána is olvastam a dolgoknak. És emelt szintű érettségeit tehetsz az alaptantárgyakból (matek, töri, idegen nyelvek, magyar) , meg a bioszból. Szóval olyat is felvesznek, akik nem tanulták emelt szinten a biológiát.

Meg még olyat is olvastam, hogy anatómiát élettant vesznek az első két évben (meg még egy csomó más dolgot is).

Szóval szerintem a biológiát azt tudni kéne ha valaki pszichológus akar lenni, de az ismereteim alapján nem kötelező emelt szintű érettségit tenned belőle.

2012. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is felvételi követelmények kapcsán: a felvi.hu-t kezdd el bújni, olvass utána, miből lehet érettségizni, mit fogadnak el és számold ki, hogy jössz ki legjobban a pontok szempontjából.

Nagyon javaslom, hogy legalább középszinten, de foglalkozzatok a biosszal, mert anélkül az anatómia nagyon nehéz lesz. Én Szegeden tanulok, itt neurológiával kezdtünk, aztán sejtélettan majd az észlelés anatómiája jött, a biokémia kisebb részt tett ki, inkább csak érintettük a terminális oxidációt és néhány hasonló dolog kapcsán (de ez mindenhol más). A többi tantárgyunk: kísérleti és általános lélektan, fejlődéslélektan, statisztika, bevezetés a pszichológiába.... a lényeg, hogy nagyon az alapoktól indulunk, sok esetben kicsit töménynek és kevésbé gyakorlatiasnak tűnhet a dolog eleinte (bár ez sem teljesen igaz, pl fejlődésből volt nagyon jó és hasznos feladatunk, ami teljes mértékben gyakorlati jellegű volt), de nagyon jó a szak, már annak, aki tényleg elkötelezett, mert itt nagyon hajtani kell, nem az a tipikus non-stop bulizós szak, mint ahogy a gimisek elképzelik az egyetemet.

2012. dec. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami nehézséget okozhat egyedül, az az élettan - anatómia a kurzusok közül, vagy az észlelés (általános lélektan I.)


De én humán gimnáziumba jártam, csak alap szintű biológiai ismereteim voltak a gimiből, mégis átvergődtem magam rajta.

2012. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!