Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ugye iskola után is érettségiz...

Ugye iskola után is érettségizhetek?

Figyelt kérdés

Mondjuk úgy, ha 26 évesen azon kapom magam, h megtaláltam az álom munkám, de nem lehetett róla végzettségem. Akkor letehetem akkor is az érettségit,h bele kezdjek egy egyetembe?



Mindig is fel voltam mentve matekból, 5. Osztálytól nem tanultam ezt a tárgyat.(10.-es vagyok) De az álom munkámhoz lehetséges,h kell egy gazdasági diploma.


2021. máj. 9. 21:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha fel vagy mentve és nem megy ugye a matek, akkor szerinted el tudnál végezni egy gazdasagi szakot? Szerintem nem.
2021. máj. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ezért mondtam, h évekkel később tenném le, mikor már bele tanulok. Mert sztem csak lusta voltam megtanulni a matekot és ezért nem megy.
2021. máj. 10. 06:58
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor érettségizhetsz, de a te esetedben lehet előtte osztályozó vizsgákat is kell tenned 5.-től egészen 12.-ig. De ennek mindenképp nézz utána hivatalos helyen is, nem csak a gyakorin:D Egyébként ha úgy érzed menne, akkor próbáld meg, azzal nem veszíthetsz semmit.
2021. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

És szerintetek elég akk egy okj? Vannak olyan okj képzések, ahova nem kell érettségi.

Mert ugye a munkáltatóknak csak a papír a fontos. Az az ember aki már ott tart, ahova én is tartok azt mondta nem használja azt az anyagot, amit az egyetemen kapott. Még csak nem is kell olyanokat számolni, amihez nem lenne elég az alap összeadás-kivonás. De arra is ott a számológép.

2021. máj. 10. 10:41
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok gazdasági okj-hez bizony kell az érettségi.

És igen, kell osztályozó minden év végéről ahhoz, hogy egyáltalán érettségizz.

És minél tovább halogatod, annál nehezebb letenni.

Nekem pl. az érettségi anyag sincs már meg, az is tele van olyan dolgokkal, amiket nem használok.

Nem olyan könnyű az, ne gondold!

2021. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Előtte osztályozó vizsgákat kell tenned, hogy bepótold a kimaradt nyolc évet. Utána mehetsz érettségire. Tekintsd úgy, hogy ha ezeken sehogy sem sikerül túljutnod, akkor az egyetemen vagy az OKJ-n végképp elvéreznél.
2021. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy gazdasági egyetem felejtős diszkalkuliával, csak szenvednél. Meg 1 tárgyból kötelező az emelt érettségi, ennek sok szak esetében nem kell mateknak lennie, lehet magyar, töri. Szerintem menj egyetemre, mert jó dolog, de ne olyanra ahova kell a matek.
2021. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

"Menjek egyetemre, mert jó dolog."

😅 és még is melyikre? Fizessek olyanért ami nem érdekel? Minek? De kajak, hát most ennek semmi értelme nem lenne.


Oda jutottam, h megelékszek egy eggyel alacsonyabb fokozattal, ahol nem kell ilyen végzetség. Aztán benyalom magam a főnöknek,h engedje meg azt a pozíciót. 😆


Igazából csak jól kell bánni a szavakkal és szinte 0 tudással is átengednek az érettségin pl. 🤫

2021. máj. 10. 19:15
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A matek pont nem az a tárgy, ami a beszélőkéden múlik:D Amúgy csak emelten van szóbeli, de az írásbeli ugyanannyira számít. Neked meg nem is az a célod, hogy átengedjenek, hanem hogy jól sikerüljön, különben nem biztos, hogy felvesznek bárhova is.
2021. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg a magyar meg a töri gazdasági szakokra is jó.


Kérdező, nem montad, hogy már

10.-ben érettségiztél. Mert ha ennyire jól tudod, hogy egy szóbelivel, 0 tudással átengedtek, akkor már biztos meg van. A matek meg pont nem az a tárgy, ahol kitudnád beszélni magad, ezért javasoltam pl. a magyart, mert az eléggé szubjektív.


Ja és az egyetem ingyenes, ha jól tanulsz, egy diplomával sokkal könnyebb az élet legtöbb területe.

2021. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!