Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mi a felső korhatá...

Szerintetek mi a felső korhatár az orvosi egyetem elkezdésére?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes még? Mikor késő már?


Ha számít a kérdés szempontból, nem Magyarországon.


Illetve lenne még egy kérdésem: Ha már van más egyetemi végzettsége az embernek, számít-e valamilyen pozitívumként? Hogyan működik a felvételi?



2021. máj. 12. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyenként válaszolok :)

Hallottam olyat, aki 60 évesen kezdte el. Hát aki nagyon akarja elkezdheti akkor is, de szerintem ha már tényleg "megéri" szempontot nézünk, akkor ilyen 28-30 talán. 30 után szerintem már necces, de nem kizárt nyilván :)


Ha van más végzettséged, akkor kreditként beszámíthatnak hasonló tárgyakat, de ezt az egyetem dönti el, hogy melyiket, ott kell megérdeklődni. Ha sok tárgyad beszámítható, akkor lehet csak 2-3 tárgyad lenne első félévben.


Külföldi szempontból nem tudok nyilatkozni, hogy működhet sajnos.

2021. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kor kérdésre nem válaszolnék, személy szerint én nem merném idősebb koromban elkezdeni, de tisztelem azt, aki igen. Pozitívumként szerintem akkor számít, ha hasonló tárgyakat tanultál és lesz egy alapismereted benne, negatívum, hogy ha államilag támogatottan végezted az egyetemet, akkor lesznek az orvosin olyan félévek, amit önköltségesen kell állnod, ez félévente ~1.5 millió forint.
2021. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon szépen köszönöm a választ. 😊


Egyelőre csak gondolkodom rajta. 😅 Tanár vagyok, néha unalmasnak találom a munkámat, úgy érzem túlságosan konfortzóna lett számomra. Nem találok kihívást benne.


Viszont mivel én már 31 vagyok, valószínűleg késő bánat, legalábbis az orvosi. Sebaj!

2021. máj. 12. 20:48
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen neked is a választ!


Igen, az anyagi része sem elhanyagolható. Persze egyelőre csak eszembe jutott a dolog. Más dolgokon is gondolkodom.

2021. máj. 12. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Esetleg még a gyógytornásznak nézz utána, ha több dolog is szóba jöhet. Akit ismerek az mind szereti a munkáját, nem csupán a fizikai felépülésben, hanem lelkiekben is sokat adhatsz a betegeknek. Rövidebb a képzés,sok kihívással, de szerintem megérheti, nekem ez a C tervem.
2021. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm mégegyszer. 😊


Nekem is vannak B és C terveim, mint tolmács vagy szívesen dolgoznék pl. nagykövetségen is.

2021. máj. 12. 21:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sose késő. Legfeljebb néhány, amúgy hanyagolható dologból le kell adnia az embernek, de valamit valamiért. Család mellett nyilván neccesebb az ügy.
2021. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak, akik 30 felett kezdték az orvosit, és nem is 1.
2021. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 30 felett kezdtem, hidd el senki sem fog megszólni érte, ha 30 felett kezded el. Nem nyugdíjas vagy.
2021. máj. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30 felett kezdtem el, és senkit nem érdekelt.

(Csak hátha erőt ad, hogy nem vagy egyedül. :) l

2021. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!