Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt informatika érettségi...

Az emelt informatika érettségi mennyire nehéz? Mennire nehéz benne a programozás, mennyi idő alatt lehet azt megtanulni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A programozás előtt van 2 fix. Az Acces (adatbáziskezelés) illetve Excel (táblázatkezelés).

És van 1 ami évente váltakozhat e 3 közül -> Word (szövegszerkesztés),PowerPoint(prezentáció készítés) illetve egy weblapszerkesztés amit csinálhatsz rendes HTML Css nyelv manuális használatával vagy akár segédprogamokat is használhatsz.

Az Acces igényel egy kis utána nézést, kis tanulást, meg sok gyakorlatot, illetve ha manuálisan csinálod a webszerkesztés. A többi illetve ha programban szekesztesz weboldalt nagyon egyszerű.


A programozás már nehezebb természetesen. Erre szerintem érdemes legalább egy félévet rászánni ha nincs tanári segítséged (nyílván többet is lehet).

Nekem nem volt ilyen segítségem és hát, én nehezen boldogulok vele, de próbálkozik az ember.

Tanárral biztos könnyebb viszont nem fejlődik úgy a keresési skilled stb.

Röviden a lényeg -> Mint az élet minden területén ha befektetsz időt és energiát és nem vagy teljesen elveszett ember a témában, akkor megtértül a befektetés és mehetsz tanulni fősulira vagy amit szeretnél.

2021. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi az iskolában tanultunk, meg páran jártak magán tanárhoz, a kis érettségin a programozás szinte mindenkinek 0 pont lett, 1 év után.

Szerintem ha szorgalmas vagy azért egy fél egy év alatt meg lehet tanulni.

2021. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint sokkal inkább a logikádra megy ki a játék az infó érettségin, mintsem arra hogy mennyire is tudod a dolgokat. Ha csak azt kérnék vissza, hogy mennyire tanultad meg az anyagot akkor mindenki 90% fölött írna, mert programozásnál nevetséges amit kérnek (programozás szintjén).

Az access, excel, word és powerpoint már sokkal valóságosabb, életszerübb. Ilyen feladatokra simán számíthatsz a mindennapi életben is (Étterem étlapja, egy házidolgozat a Nemeuklidészi geometriáról stb stb).Ezek a feladatok nagyjából(!!) kimaxolják a program adottságait (tudom hogy access-ben csak lekérdezést kell írni meg jelentést létrehozni, de akkor is).

A weblapszerkesztés és a programozás viszont nagyon alap szinten kell. Megspékelik, hogy legyen csavaros, de ilyen feladatokkal nem nagyon fogsz találkozni (weblapszerkesztésnél scriptekről egy szó sem esik, pedig nagyon alap dolog, prognál pedig eléggé más ha grafikus alkalmazást kell írnod).

Szóval sokkal inkább a befektett munka számít, mintsem a tanulás. Persze tudni kell az alapokat (esküszöm, vért hugyoztam amig megtaláltam a hasábtörést word-ban, pedig nincs is eldugva :D), de nem azon van a lényeg.

2021. máj. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!