Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a kollégiumról?

Mi a véleményetek a kollégiumról?

Figyelt kérdés

Megéri kollégiumban lakni egyetem alatt? Mivel sajnos 2 órára lakok az egyetemtől ezért gyakran gondolkodok rajta . Mennyire lehet tanulni egy kollégiumban? Érdemes költeni rá?

( vagy Pázmány ajk)



2021. máj. 19. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
98%

8 évet húztam le kollégiumokban. Van aki nem szereti, van aki igen. Én pl szeretem.

Szobatársammal egymást nem zavarjuk a tanulásban. Ha úgy van fel is kérdezzük egymást vagy valami. Sokan kiülnek a parkba is tanulni vagy az egyetemre a padokon, vagy a koli aulájába. De állítólag vannak valamerre külön tanulószobák is (legalábbis hallottam már róluk, de engem nem igazán érdekelt).

Az egyetemi koliknál nincsennek különösebb szabályok, csak a ne rongálj, meg este úgy ahogy legyél csendben. De azt csinálsz amit akarsz.

Én kimondottan szerettem a kolit. Jóval olcsóbb is mint egy albérlet és ott se mindegy kivel vagy együtt. Ha egy bulisabb a lakótársad akár koli akár albérlet, akkor picit nehezebb. Bár vannak azért kompromisszumok. Az én szobatársam is bulizós volt, én kevésbé, de attól még elmentem velük ha úgy volt, meg simán összeültünk tanulni, ami úgy volt esetleg magyaráztuk is a másiknak. Meg voltak közös tárgyaink.

Egyen függő, hogy kinek mennyire jön be.

2021. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%
Én kolis voltam, nagyon szerettem. Érdemes megpróbálni, könnyen lehet új ismerősökre, barátokra szert tenni. Nálunk volt tanulószoba, volt aki eljárt a könyvtárba vagy egy albis haverhoz, más meg kis sem mozdult a szobájából... Aki tanulni akar, az megoldja. Néha valóban bosszantó volt a hangoskodás, amikor épp tanulnál vagy aludnál, de ha nem bírod, akkor kiköltözöl, ennyi.
2021. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

Én kolis vagyok és szeretem (nem Pázmány). Másfél órás útra lakom. Olyan, mint egy nagyon olcsó szálloda az egyetemedhez közel, pluszban barátkozási lehetőséggel, és szabadsággal. Vagy van saját fürdőszobád, ami kényelmes, vagy közös a folyosón, viszont akkor takarítók kitakarítják neked. Van net, áram, víz... Nem kell korán kelni, és a szakkolis összejöveteleken is lehet maradni sokáig.

Lehet tanulni nálunk, és ha mégse tetszik, visszamondhatod. Szerintem mindenképpen próbáld ki. :)

2021. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!