Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a Debreceni...

Nagyon érdekel a Debreceni Egyetem igazságügyi igazgatási szakja, tudnátok véleményeket mondani? Megéri? Milyen az oktatás?

Figyelt kérdés

11-be járok és mivel nekünk elméletileg már kötelező lesz egy emelet, ezért nem is különösen a pontok érdekelnek avagy az, hogy nehéz-e bejutni, számításaim szerint lejjebb mennek a pontok.

Azért érdekel ez a szak, mert azt hallottam róla, hogy ez egy "lebutított" jog, mit gondoltok erről? El lehet vele helyezkedni?

És, ha már a Debreceni Egyetemnél vagyunk, szerintetek nehéz koliba bejutni? Milyen kolit ajánlotok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. jan. 11. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen munkakörben szeretnél elhelyezkedni?

Az igazságügyi igazgatást végzők sok esetben a jogászok munkáját segítik, alapvetően jogról tanulsz de nem olyan mélyen mint egy jogász szak esetében, tehát olyan munkakörben amihez nem kell jogász végzettség el tudsz vele helyezkedni.

2019. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Jó szak, alapszak. A jogi alapokat tanulod meg, közigazgatásban tudsz vele elhelyezkedni, legalábbis én úgy hallottam. Sokan tovább tanulnak jogászként a diploma megszerzése után. Ha a jog maga érdekel és szeretsz tanulni, szerintem bevállalhatod a jogász szakot is, de az igi is nagyon jó és jók a tanárok is. Nyílt nap keretében nézz szét jövőre :)
2019. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazságügyivel nem feltétlen kell jogász keze alá dolgoznod. Vannak olyan tárgyak, amiket olyan "mélyen" tanulsz, mint a jogászok. Jó pár tárgyunk együtt volt tartva a jogászokkal, együtt is vizsgáztunk.

Szeretem ezt a szakot, nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem.

2019. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És a végzés utáni kilátások mik? Mert nekem ismerősöm pestre ment Debrecenből annyira van ott munka..
2019. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom. Én Budapesten fogok elhelyezkedni, mert itt tanulok és élek. Viszont egyik csoporttársam "vidéki", messze él a fővárostól. Ő mondta, hogy abban a vidéki városban nehezen tudna elhelyezkedni. Debrecen mondjuk nem kis város... Ebben a kérdésben sajnos nem tudok érdemben válaszolni.
2019. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
júliusban végeztem ezen a szakon azóta semmilyen melót nem találtam. Vidéken élek, hallottam hogy lenne állás Pesten csak oda ugye nem 5 ft a felköltözés :( Persze ha van sok ismerős a jogi pályán akkor bármi lehetséges akár még vezető is lehetsz, de nekem nincs. 22/f Egyébként tényleg könnyebb mint a jogász szak mert nem annyira részletesen tanuljátok a jogi tárgyakat és nincsenek szigorlatok. Ezután lehet még elvégezni a kriminológiát és a jogászt mint mesterszakot.
2019. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jogászt mesterszakon nem lehet, ilyen hülyeséget ne írj. A jogi osztatlan és van néhány egyetem, ahol engedik, hogy beszámíthass néhány tárgyat és így lerövidül 4 évre az 5 év, de pl. ELTE-n ezt meg sem engedik.
2019. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!