Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így a matek alapszakot...

Megéri így a matek alapszakot választanom?

Figyelt kérdés

Első helyre a matek alapszakot választottam, igazából azért, mert egybeesik az érdeklődési körömmel.

A másik választott tárgyam a fizika, amit szintén szeretek.


És ahogy egyre jobban tájékozódok,a matekszakot mindenki a gazdasági-pénzügyi vonallal társítja inkább, mint jövőbeli elhelyezkedési lehetőség és ez elbizonytalanított.


Alapvetően én a mérnökies szakok felé is kacsingatok, és ha sikerülne elvégezni a matekszakot, utána valamilyen mérnöki képzést választanék,

pl. villamosmérnök.


Szerintetek felesleges kitérő lenne a matek?


Úgy érzem jó alapokat adna nagyon és szerintem tudnám élvezni. Ugyanakkor a mérnökképzések közül sem tudom egyértelműen kiválasztani, hogy melyik a legszimpatikusabb és ez a 3 év matek talán előrébbvinne a döntésben.


Mi a véleményetek?



2021. máj. 19. 17:42
 1/2 Baluba ***** válasza:
100%

Matematika alapszak és mérnöki Msc (kivéve valamelyik programozásra specializálódott mérnök mester) szerintem nem jó ötlet, nem is nagyon ismerek olyat, aki ezt csinálta.


Szerintem a lényegi kérdés az, hogy egyetemi szintű szaktudást szeretnél (mérnöki), vagy tudományos képzést (fizikus/matematikus). Utóbbival több általános tudást kapsz, lehetőséged lesz kutatni, illetve (bár ez ízlések kérdése) jobban fogod élvezni a tanulást. Előbbivel megnyílik előtted néhány olyan álláslehetőség, amihez szükség van az egyetemen oktatott technikai szaktudásra, ami egy fizikusi képzésen nem szerepel.

2021. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
55%

Matek szakkal nehéz lenne munkát találni.


Ha mérnök vagy fizikus szakra mész ott is fogsz matekot tanulni, ne aggódj! Elmélet, matekos előadás mindig vannak, az jó, ha úgyis érdekel téged.


Szerintem válaszd első helyre azt amit szeretnél csinálni. Ha építeszmérnök szeretnél lenni, akkor azt. Ha szoftverfejlesztő akkor a prog infót.

Lehet hogy neked az tetszene a legjobban. Ott sok mindenre használjátok a matekot, nem csak matekot tanítanak. Pl ha szereted a logikai feladatokat akkor szerintem a programozást imádni fogod, tapasztalat.

2021. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!