Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikusként vagy vegyészké...

Matematikusként vagy vegyészként könnyebb elhelyezkedni? Melyikkel lehet jobban keresni?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel és mindkettőből 100%-os emelt érettségit tettem, külföldön élek. Itt osztatlan mindkét szak, tehát 5 éves. Nagyon nehéz eldöntenem, hogy melyikre jelentkezzek. Még van 1 évem gondolkodni, mert idén nem adtam be.


Matematikus szakkal dolgozhatnék otthonról? Nekem nagyon bejött a home office. Gondolom vegyésszel ez ki van csukva.


Szerintem mindkettőt ugyanúgy élvezném, csak nagyon nehéz dönteni, ezért úgy gondoltam megvizsgálnám melyikkel könnyebb elhelyezkedni, illetve melyik kecsegtet több fizetéssel. Valamint hosszabb távon hol nem égnék ki. Vajon melyiknél lehet több a felelősség?


Célom a doktori iskola elvégzése.


Esetleg azt is megírhatnátok, hogy melyiknél milyen szakirányt érdemes felvenni.


Egyelőre odáig jutottam, hogyha matematikus lennék, akkor alkalmazott matematika vagy biztosítási matematika felé szakosodnék.


Ha vegyész, akkor a gyógyszerek felé szeretnék szakosodni.



2021. máj. 21. 10:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!