Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervezői informatikuské...

Programtervezői informatikusként (matematikusként? Nem tudom ez h van e, tanárom mondott ilyet, de nem találtam sehol neten ilyet) milyen munkahelyeken lehet elhelyezkedni? +kérdések

Figyelt kérdés

konkrétan érdekelne az is, hogy mennyire nehéz bekerülni, illetve bent maradni, milyen munkahelyekre lehet menni (akár név szerint is), kb mennyit lehet vele keresni havonta, és melyik fősulin/egyetemen jó ez az oktatás?!


köszi a válaszokat!


2010. szept. 2. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szak neve újabban programtervező informatikus, régebben volt matematikus, de az új rendszer miatt mindenben van informatikus pl: gazdaság informatikus. =)

Lényegében programozás az egész, később lehet majd szakosodni gondolom.


Szinte mhol oktatják, de én azt mondom, hogy ha te jó vagy akkor nem az iskola számít, persze mki azt hiszi, hogyha egy nagyon jó iskolába bekerül, akkor annyi és nem kell tanulni.

Én miskolc közelében lakom és az itteni iskolából elég sokan mentek az ELTEre vagy a BMEre, pedig lehetne írni, hogy áh az csak egy szar vidéki suli és mégis bejutottak, tehát az hogy te mit hozol ki magadból az csak rajtad múlik és nem a sulin, de azért jobb a diploma értéke miatt jobb helyre bekerülni, mert jobbak így az esélyek.


* Debreceni Egyetem Informatikai Kar

* Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar

* Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Kar

* Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar

* Nyíregyházi Főiskola Természettudományi és Informatikai Kar

* Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar

* Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar

* Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar


Bemásoltam ide az összeset, most nincs kedvem rendezni, remélem nembaj.


A ponthatárok nagyon lent vannak, láttam egyik éven 320at elég neves iskolánál vagy 300 alatti pontszámot is, tehát bejutni elég könnyű.


Bentmaradni viszont nagyon nehéz, az egyik tárgyon 90%os bukási ráta van.

Az elhelyezkedés viszont nem ilyen egyértelmű.

Nagyon jól lehet vele keresni, tehát pénzügyi gondjaid nem igazán lesznek, viszont az a baj, hogy manapság a cégek inkább azokat a programozókat keresik, akiknek van tapasztalatuk, tehát kell vagy 2-3 év mire azt megszerzed.

2010. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Programozni kell, és nagyon sok helyre keresnek például fejlesztőket.
2010. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Index fórum --> Mennyi egy jó programozói fizetés?
2010. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tesóm járt programtervező matekra Szegedre. Rögtön diploma után maradhatott is a gyakorlati helyén (az egyik tanszéken vmi szoftverfejlesztéssel foglalkoznak) és a kezdő fizetése 180 ezer nettó.... Unokatesóm (szintén SZTE-n végzett) meg Bp-n talán a Samsungnál vagy a Siemensnél dolgozik, szintén 200 ezer körüli fizetéssel.

Én úgy tudom a programtervező matek a régi, 5 éves képzés volt, és ezt bontották szét most programtervező infóra meg nem tudom mire:) De lehet tévedek.

Amúgy nem könnyű szak (legalábbis a régi 5 éves:D), rengeteg matek...

2010. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mostani sem könnyű, rengeteg a matek és nagyon elvont, különösen Msc-n. Az Szte kiemelem, mert ott egész más a tanmenet, és olyan dolgokat tanulsz, amiket máshol nem. Egyébként Msc már csak a Szegedi, Debreceni egyetemeken van és az ELTE-n, a többi helyen csak Bsc van.
2013. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!