Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég tanácstalan vagyok minek...

Elég tanácstalan vagyok minek tanuljak tovább?? Ötletekért és építő jellegű válaszokért nagyon hálás lennék!

Figyelt kérdés

8.-os koromban (14 évesen) nem nagyon tudtam mi akarok lenni, ezért első helyre egy sima gimnáziumot írtam be, annak reményében ha felvesznek oda akkor adok magamnak egy esélyt és a 4 év alatt lesz még időm eldönteni, mi is szeretnék lenni... és itt jön a DE! nem úgy sikerült a felvételim nem vettek fel oda, ahova elsőnek szerettem volna menni, hanem egy egészségügyis szakgimnáziumban, amit egyébként 2. helyre írtam be.(Akkor tetszett a csecsemő ápoló szak) A 4 év során nyári gyakorlatokra is kellett járnunk, illetve évközben is a kórházba különböző osztályokra. Általában felnőtt osztályra osztottak be minket, ahol őszintén elment a kedvem az egész ápolósditól. Így úgy voltam vele, hogy érettségi után mindenképp szeretnék tovább tanulni egyetemen... Aztán megint ugyanott vagyok, mint ahogy korábban. Nem úgy sikerült az érettségim nem lett elég pontom, hogy felvegyenek az egyetemre. (nem egészségügyis szakra jelentkeztem) Így "B" opciónak maradtam a suliban még egy évet (gyakorló csecsemő és gyermekápolónak tanulni) és Megint jön a DE.. közölték velünk, hogy jövő tanévtől megszűnik a gyermekápoló szak csakis általános ápoló szakon lehet tovább tanulni. (ami gyakorlatok szempontjából felnőtt osztályokon lenne). Tanácstalan vagyok mi tévő legyek? ( Felnőtt osztályokon nem nagyon szerettem lenni gyakorlaton, de ha bele gondolok már csak 1 évem lenne és komplett meglenne a képesítésem. Kórházba osztályon nem tudnék dolgozni, maximum orvos mellett asszisztensre gondoltam.. (Már ha maradnék az egészségügyben)

Vagy teljesen vonatkoztassak el az egészségügytől és más szakban gondolkozzak??



2021. máj. 21. 23:53
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:

Ha nem nagyon szereted az egészségügyet, akkor nem szerencsés egy életet ledolgozni benne, még akkor sem, ha jövedelmező (fogalmam sincs, mennyit keres egy asszisztens, de gondolom egy magánpraxisban többet lehet keresni, mint a közegészségügyben).

Lehetőséged van kitanulni valami szakmát is, de azt neked kell tudnod, mi az amit szeretnél és tudnál is csinálni.

2021. máj. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem érettségizel újra? Mi volt a szak ahová nem vették fel?


Gyermekápolóival egyébként bölcsödében is dolgozhatsz úgy tudom.

2021. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy működik ez a szakgimnáziumokban, de ha az ápoló szak nem érdekel, nem szeretnéd csinálni, akkor inkább iratkozz ki és hagyj ki most egy évet, esetleg ha úgy érzed, valamiből nagyon rosszul sikerült az érettségi, ősszel vagy jövő tavasszal leteheted újra (ha szeretnél egyetemre menni és ez fontos).

Szerintem bármilyen egészségügyi szakmáról van szó, legyen az orvos vagy ápoló, mindegyik elég kemény és megterhelő lelkileg is. Nagyon szép szakma, minden elismerésem az egészségügyi dolgozóknak, de azt gondolom, hogy akiben nincsen benne az, hogy ő mindenképpen ezt akarja csinálni, annak nem való.

Több támpontot nem adtál, ami alapján tudnék ötleteket adni. Miben vagy jó? Akár sulis tantárgyak, akár más. Mi az, amit utálsz, amit biztosan nem akarsz csinálni/tanulni? Ha csecsemőápolóira gondoltál, akkor gondolom a gyerekeket szereted, óvónő, tanító esetleg? Mi volt az a szak, ahová jelentkeztél most?

2021. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!