Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fogorvosnak menni?...

Megéri fogorvosnak menni? Mennyire van szükség fogorvosokra? többi lent

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni,kiskorom óta az az álmom, hogy orvos legyek. Pár éve jöttem rá, hogy a fogorvosi pálya érdekel a legjobban, mindent azzal kapcsolatban nagyon szívesen hallgatok/tanulok, nagy elhivatottságot érzek. Viszont a családomban, ismeretségi körömben nincsenek fogorvosok, ergo kapcsolatok híján vagyok.

Egy ismerősöm kifejtette a szakmáról a véleményét, hogy nincs igény fogorvosokra, túl sok van belőlük, nem tudnak a fiatalok elhelyezkedni. Csak kis putri jellegű falvakban keresnek fogorvost, ott meg kb annyi kell, hogy kihúzd pár embernek a rossz fogait, aztán viszontlátásra. Ha megyünk a nagyvárosokban, minden sarkon egy fogászatot találunk, és egyszerűen nincs rá igény/szükség, hogy nyíljon még több, mert a csilli-villi magánrendelők elviszik a pácienseket.

Hogy látjátok ezt a kérdést? Szakmabeliek, illetve olyanok, akik kicsit "beavatottabbak" a témában, mit szólnak a helyzetleíráshoz? Tényleg az vár rám, hogy majd az ilyen kis falvak maradnak, a jobb helyeken meg csak azoknak lesz lehetőségük dolgozni, akik kapcsolatokkal is rendelkeznek?


2021. máj. 24. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A fogak a LÉTSZÜKSÉGLETHEZ TARTOZÓ ÉTELEKET segítik megrágni az embernek. Fogmegtartó kezelésekre ezért is van szükség.
2021. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Annyiban igazat adok neki, hogy Budapesten egymást érik a fogorvosok, de nagyobb városban már nem, szerintem vágj bele nyugodtan.


Meg ismerősöd szerintem a tipikus pesti aki lazán lenézi a vidéket, mintha ott barbárok élnének, nyakast megérdemelne.

2021. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Sajnos nem jött több válasz a kérdésedre. Sikerült a döntéshez legalább kettőnknek közelebb vinnünk Téged egy kicsit jobban?

2021. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, első válaszoló voltam - a harmadik személyében is.
2021. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A döntésem továbbra is az, hogy én fogorvos szeretnék lenni. Nyilván máshonnan indulnak a tobb generációs fogorvos családból származók es máshonnan indulok én, de munkanélküli fogorvosrol még nem hallottam. Persze igaz, hogy a nagy városok dugig vannak velük, de mégis úgy látom, hogy nem egy olyan szakma/szolgáltatás, amire ne lenne igény 🤔
2021. máj. 25. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Ha valamivel mindig lesz munkád, akkor az ez a szakma. Igen, valóban vannak frekventáltabb helyek, ahol sok a rendelő, tipikusan Pécs, Szeged és Debrecen, ahol ugye ott van maga az egyetem, valamint a nyugati határ mentén (Sopron, M.óvár), ahol kifejezetten az osztrák nyugdíjasokra vannak ráállva a rendelők. De már Budapest is kellőképpen nagy város, hogy ott is mindig találj munkát, vidéken meg pláne (ideértve bármely megyeszékhelyt). Nem kell ahhoz egy BAZ megyei putris faluba menned. Bár teszem hozzá, én egy dél-pest megyei kis faluban dolgozom többek között, nem szeretnék konkrét számot írni, de olyan 3-4x annyi bevételem van egy hónapban, mint barátnőmnek a pécsi fenszi magándentalban. Tény, hogy nem a kezdés napjától volt ilyen keresetem, de nem volt 1 év és már jó pénzeket lapátoltam haza. Oké, hogy kis falu, de azért ott is akad igény porcelán körhídra :)


Igénytelen emberek pedig mindenhol vannak. Ha nem akarsz büdös, koszos emberek szájában turkálni, akkor ez nem a te szakmád. Hiába mész el a csillivilli magánrendelőbe alkalmazottnak (pályakezdő fogorvosokat előszeretettel alkalmaznak az ilyen helyek), a környezet biztosan szép lesz, de a beteganyag lehet ugyanúgy igénytelen. Nekem több olyan magánbetegem van, aki a pénz ellenére nem tud fogat mosni és még dupla maszkban, plexiben is ájuldozom a szájszagától, tehát nem feltétlenül van összefüggés a pénz és a tisztálkodás között.


Úgyhogy a válaszom: lesz munkád és nem kell ahhoz isten háta mögötti faluban elhelyezkedned.

2021. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
# Köszönöm a választ!
2021. jún. 1. 08:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenféle orvosra nagyon nagy az igény. Nyilván ismeretség nélkül pályakezdőként minden nehéz, de előbb-utóbb menni fog minden.
2021. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt voltam fogászaton, így adnék újabb támpontot a pályaválasztáshoz: lehetsz akár fogtechnikus, vagy szájsebész is!


A doktornő nekem türelmesen elmagyarázta, hogy BIZONYOS KÜLÖNBSÉGEK vannak a szakmákat illetően: pl. a szájsebészhez NAGYOBB FIZIKAI ERŐRE van szükség. Erre következtettem az elmondásából, ahogy nekem magyarázott.


Üdv:

1-es válaszoló

2021. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!