Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Budapesti...

Mi a véleményetek a Budapesti Osztrák Iskoláról?

Figyelt kérdés
Az Orbánhegyj útira gondolok, oda szeretnék járni, milyenek a felvételi esélyek, milyen nehéz a felvételi stb. Nagyon nagy segítség lenne ha elmondanátok a tapasztalaitokat.

2021. máj. 25. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2021. máj. 26. 14:40
 3/3 anonim válasza:
68%
Mindenhol szinte csak jókat hallani erről az iskoláról, ez gondolom azért van mert sokszor szülők írnak a gyermekeik helyében. Én ide jártam egy évig és borzalmas volt, hatalmas a nyomás, a tanárok ridegek és távolságtartóak , az osztályközösségről meg le is mondhatunk, mivel az iskola az evi befizetett 700+ ezer forintból (+tankönyv árak +fizetős büfé, nekünk menza lehetőség nem is volt) az iskola évi 3-4 programot tud összehozni, ebből 1 darab említendő amikor Ausztriába külföldre vittek, egyébként olyan programok voltak hogy pl elmentünk a normafára sétálni és saját pénzből vehettünk jégkrémet meg ülhettünk a játszótéren. Az iskola felsőbb osztályaiban sem látszódik annyira hogy lenne egy igazan összetartó közösség, de az én osztályom kifejezetten rossz volt. A tanárok vagy borzalmasan hajtanak vagy egyáltalán nem tanítanak semmit nem tudtam eldönteni hogy melyik a frusztrálóbb. Ez a rendszer is teljesen értelmetlen, hogy 1 év után szétszedik a gyerekeket és új osztályba rakják őket az osztrák általános iskolásokkal akiket pedig 8 év után szednek szét. Rossz volt hallani a többi barátomtól akik másik gimibe jártak hogy miket csinálnak a saját iskolájukban és milyen programjaik vannak. Az osztályban szereztem 2-3 jó barátot pedig nagyon könnyen barátkozom. Akinek nem a tanulás minden az ne válassza ezt az iskolát! Ha viszont valakinek őrülten kell az az osztrák diploma és a tini éveit végig akarja tanulni hajrá.
2022. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!