Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyek kitartó egy...

Hogyan legyek kitartó egy nehéz feladatnál?

Figyelt kérdés
A tanulással van problémám. Ahogy valami nehézségbe ütközök, egyből feladom, nagyon gyenge a kitartásom. Lusta vagyok gondolkodni, inkább csak hagyom a fenébe. A kitartásomat szeretném fejleszteni a tanulásban. Amikor még ismerkedek a dolgokkal akkor érdekes, de ahogy valami komolyabb feladatot kell megoldani egyből elmegy a kedvem tőle. Pedig a jövőben jól akarok keresni és tudom hogy ehhez vért kell izzadni, de baj van a kitartásommal. Próbálkozom a tanulással, de könnyen feladom
2021. máj. 26. 21:26
 1/6 anonim válasza:
75%
Esetleg jutalmazhatnád magad valamivel, ha sikerül megcsinálni egy feladatot.
2021. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl mivel?
2021. máj. 26. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ez ahhoz kell, hogy elérd a célodat. Ha nem tanulsz, nem csinálod meg a nehezebb feladatokat és mindig feladod, amikor már erőfeszítést kéne tenni, akkor úgy nem fogsz előre haladni. Nem kell feltétlenül vért izzadni és szenvedni, de van amit muszáj megcsinálni. Szóval motiváld magad és gondolj arra, hogy ez szükséges a céljaid eléréséhez. Más sem azért csinálja, mert ne lenne nagyobb kedve pihenni.

Vannak praktikák (pl. oszd be mikor mit kell csinálni, kis lépésekben haladj, jutalmazd magad stb.), de ez elsősorban akkor is rajtad és az akaraterődön múlik. Amit meg te irányítasz. Ha nem csinálod, amit kéne, az a te döntésed.

2021. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen feladat? Nekem az segített nehéz tárgyaknál, hogy elmentem korrepetálásra, ahol csak feladatokkal foglalkoztunk és rá voltam kényszerítve, hogy önállóan próbáljam megoldani őket, így akaratlanul is megtanultam az anyagot legalább annyira, hogy átmenjek belőle. Persze nem minden tárgyhoz lehet jó korrepetálót találni, olyankor ez nem játszik.
2021. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező?
2021. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi azóta, tanulgattam néha, de rövid ideig tart a lelkesedésem, sajnos. Lehet hogy fizetős tanfolyam kéne, hogy legyen egy mentorom. Eddig mindig egyedül próbálkoztam és gyorsan feladtam. Pár hétig megvolt az akarat, kitartás, több órát tanultam naponta,de pár hét után elmegy a kedvem tőle
2021. dec. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!