Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomás ápoló vagy egészségüg...

Diplomás ápoló vagy egészségügyi ellenőr szak? Mennyire érné meg azt tanulni, milyen nehéz, mennyire intenzív a tanulás?

Figyelt kérdés

Egészségügyi szakközépiskolában végeztem, ezután OKJ-s képzésre jártam egy évet. Úgy döntöttem, hogy egyetemre szeretnék menni, de sajnos emelt szintű érettségim az nincs egy tantárgyból sem.

Egészségügyi ismeretekből szeretném majd letenni, de addig is az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz szak, mik kellenek hozzá? (még mielőtt valaki kérdezné, a tanulással nincs bajom, csak kíváncsi vagyok milyen)

Biológia érettségit megérné letenni közép szinten vagy elég lenne az emelt eü?

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. máj. 27. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel eüs szakközépben voltál, így anat miatt nem biztos hogy szükséges a biosz érettségi, max alkalmazott biosz, biokémiás tárgyakhoz érdemes átnézned. Emelt eü jó lehet, abból erős pontszám + egy egész jó közép és akkor fel is vettek.

Bértáblát nézve mindegyik felsőfokú tanulmány megéri, mert több fizud lesz, mint okj-sként.

Nehezebbek ezek a szakok mint az középsuli, kell tanulnod. Nekem bsc ápolón volt, gyakorló ápoló okjs társam, aki azt gondolta, hogy na majd okj után pikk-pakk meglesz ez is. Hát anatból úgy bukott, ahogy azt kell😅

Ezekhez az a szakokhoz kell szorgalom, illetve az hogy szeresd amit csinálsz, tudd hogy kikkel szeretnél foglalkozni.

2021. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő könnyű szak, viszont az ápolói munka nehéz és strapás, de annál gyönyörűbb. Népegészségügyi ellenőrként jól kereshetsz, ha sikerül jó helyen elhelyezkedned,viszont (szerintem) unalmas.

Én eü.-i szakgimibe jártam, érettségiztem eü.-i ismeretekből és jártam a népegészségügyi karra, valamint van pár ismerősöm mindkét szakmából. Végül nekem egyik sem tetszett, de ez nem jelent semmit.

2021. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!