Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik a divattervező szak?

Hogy működik a divattervező szak?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy a divattervezéssel szeretnék foglalkozni, mert az vagyok én. Mindig is kiemelkedőek voltak a tanulási eredményeim. Emellett még sokoldalú is vagyok, bármibe belefogok kb minden sikerül. Sokat gondolkodtam már rajta hogy mivel foglalkozzak a későbbiekben, több terület is felmerült. Abban biztos voltam hogy mindenképpen továbbtanulok valahol, csak még nem tudtam mit válasszak. De mostmár biztosan tudom hogy divat- és stílustervezés szakra szeretnék menni. Amilyen adottságok kellenek hozzá, bennem mind megvan. Pont nekem való. Jó kézügyességem van, tudok rajzolni festeni és varrni, már régóta szoktam saját ötleteim alapján varrni dolgokat (ezt hobbiból elfoglaltságként csináltam csak úgy magamnak, aztán az egyik táskám megtetszett egy tanáromnak és megkért hogy varrjak neki is egyet, aztán ragaszkodott hozzá hogy nekem divattervezőnek kell mennem, azóta gondolkodok is ezen jobban amúgy), a rajz és művészet is mindig érdekelt megvan hozzá a tehetségem és már nagyon sok kiemelkedő eredményt elértem benne (azon belül is legjobban a portré és emberábrázolás érdekelt, ösztönösen mindig is azt rajzoltam mert az áll hozzám közel, ez meg a divattervezéshez pont fontos is, mert ott ez a fő lényeg a tervezéshez), kreatív és precíz vagyok, van fantáziám ezekhez a dolgokhoz, a divat és ruhák öltözködés tervezés is mindig vonzott, a számítógépes elektronikus dolgokhoz is értek, az idegen nyelv is megy stb. Sokat olvastam már ebben a témában és mikor ezeket láttam akkor magamra ismertem, hogy ez a szakma az igazán nekem való.

Már elvégeztem (5össel) egy eladó szakmát, ami nagyon jól jön szerintem mert a divat szakmában el kell tudni adni magad, a terveid, az ötleteid. Most pedig még megyek érettségire 2 évre. Aztán meg akkor tovább mennék divat- és stílus szakra tanulni.

Ezzel kapcsolatban feltennék pár kérdést. Lehet valamilyen főiskolán tanulni ezt, és meddig? (Olvastam egy olyat hogy érettségi nélkül 5 éves, de érettségivel csak 2, de általában ezeknek már eleve feltétele az érettségi bizonyítvány.) Vagy csak valamilyen képzésen lehet? Én nem szeretnék olyanra menni ahol fizetős minden, és a képzéseken meg fizetni kell nem keveset. Ha valamilyen főiskolán belül lehet ezt tanulni, ott van lehetőség ösztöndíjra jó tanulóként? Amikor jelentkezel, szükségesek felvételi pontok, és akkor minél több pontot érsz el annál kevesebbet (vagy kiemelkedő eredmények esetén semmit) kell fizetned? Hogy működik ez?

Sokan mondják, hogy ebből a szakmából nem lehet megélni. Én ezzel nem értek egyet. Meg lehet belőle élni, sőt. A tehetségesek nagyon sokra vihetik ezzel. Bennem úgy érzem van lehetőség, de majd amikor jelentkezek és ott leszek, ezt az oktatók biztosan fel fogják ismerni. És még ehhez ugye a stylist tetület is kapcsolódik, mert hozzá tartozik, és egyben tervező is lehetsz. Egy stylist nagyon sok emberrel találkozhat, híresekkel is, sok helyre eljuthat. Így kapcsolatokat is ki tud alakítani jó kommunikációval. És ez a lényege, hogy ki tudj alakítani a lehető legszélesebb saját ügyfélkört, így leszel te is ismertebb és felfigyelhetnek rád. Egy stylist bárhol megállja a helyét, ilyen nagy helyeken híres emberek között. Eközben pedig a feladatod a tervezés is. Aki szereti ezt csinálni annak álmai munkája. És nagyon jó helyekre be lehet jutni, ezzel nagyon is sokat lehet keresni, minden csak az adott személyen függ.

Aki jártasabb a témában és tud válaszolni a kérdéseimre annak köszönöm

19/L



2021. máj. 29. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal egyetemen ilyen szak nincs. Végignéztem minden egyetemet és nem találtam. Van azonban a KISKÉPZŐ, ami ha jól tudom szakgimnázium, oda tudsz menni felvételi után. Ott van divattervező szak :)
2021. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Egyetemen a Mome-n van textiltervezes BA es divat- es textiltervezes MA. Obudai Egyetemen konnyuipari mernok. Viszont az hogy stylist eleg mas, korulbelul valami nem olcso tanfolyamon lehet ilyen papirt szerezni. A Forraiban volt peldaul erettsegi utani divat- es stilustervezo OKJ, vsz. van meg mindig csak felnottoktatas/kepzes cimszo alatt. A Google keresot ajanlom.
2021. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!