Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha nem vesznek...

Mit csináljak ha nem vesznek fel egyetemre? Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

A mostani érettségim egész jól sikerült viszont az emelten nem értem el a 45 százalékot pár pont híján és emiatt nem kapok +50 pontot. Így kb 380 pontom van, ami a 418as sulit már egyből kiütötte és a 375ös ponthatárral rendelkező iskolába sem valószínű, hogy felvesznek.

Inkább tanulási lehetőségekre vagyok kíváncsi.



2021. jún. 1. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Technikum, egyeb okj, amivel plusz pontot tudsz szerezni.


Plusz ideggennyelv tanulasa. Nyelvvizsga.


Hageni online egyetem.

2021. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Számunkra, ami jól fizet, pl asztalos, kőműves. Utóbbi esetben sok lehetőség van, pl házakat felújatani és drágábban eladni, stb. Szóval ha ügyes vagy, vannak embereid, nagyon dolgozni sem kell, csak irányítani és nagyokat lehet kaszálni.
2021. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Elmehetsz egy évre dolgozni. Vagy okj-ra. Van aki ilyenkor jön rá, hogy egyébként őt egy egyegem nem tenné boldoggá.


Próbálhatsz kivenni egy évet, nyelvet tanulni, javítani az érettségin.


Kereshetsz egy kézműves mestert, aki hajlandó lenne megtanítani a mesterségére. (Furán hangzik, de tényleg sok ilyen van, nem mindenből van okj)


Utazgathatsz, világot láthatsz. Amit szeretnél. :)

2021. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az OKJ-s képzések megszűntek én úgy tudom. Azóta volt esetleg változás? :) A gimiben nekünk azt mondták, hogy januártól megszűnnek.
2021. jún. 1. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Igen, de lett helyette más:

[link]

De amúgy csinálhatsz pl. nyelvvizsgát vagy jogsit is, de akár az emeltre is készülhetsz, ha jövőre újra szeretnél felvételizni. Vagy esetleg még megpróbálhatod a pótfelvételit most nyáron, ha nem vesznek fel sehova. Ennek is megvannak a maga szabályai, de ha rákeresel, megtalálsz minden infót a felvin. Sok sikert!

2021. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igen tervem sok van, a jogsit nemsokára befejezem, nyelvvizsgából még szeretnék megcsinálni 2-t, meg valami OKJ képzést megcsinálni és jövőre ujralrobalni az emelt bioszt és a felvételizést. A második helyen, amit megjeloltem 375 a ponthatar, nekem kb 383 van így, de valószínű, hogy azzal nem kerülök be oda se.

2021. jún. 1. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!