Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okból kifolyólag nem...

Milyen okból kifolyólag nem lehet emelt szinten szóbeli érettségizni ebben az évben annak, akinek csak 3%-kell a ketteshez, hogy felvegyék egyetemre?

Figyelt kérdés

Középszinten megtartható a szóbeli, míg emelt szinten nem... ez szerintem egyáltalán nem fair és érdekelne, hogy tudnátok-e bármiféle logikus magyarázatot adni erre?

(nagyon fenyegetően kérdeztem bár nem az :D csak érdekelne, hogy szerintetek miért lehet ez...)



#magyarázat #szóbeli #szóbeli érettségi #szakmaiérettségi #miértnemlehet
2021. jún. 1. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez roppant egyszerű. Olyanok szólnak bele az oktatás ügyébe akiknek fogalmuk sincs a rendszerről. Ezt a legtöbb tanár is meg tudná neked mondani.

Aki középszintű érettségit szeretne tenni az csak azért teszi ezt, mert szeretne egy érettségit és pici előnnyel indulni a munkaerőpiacon. Aki emeltezik attól feltételezik a tudást, hiszen nem véletlenül megy emeltre. Valamint ő nem dolgozni akar, hanem többnyire továbbtanulni, aki meg olyan hülye, hogy emelten nem megy a kettes, az nyavajának meg emeltre és minek akar egyetemre menni, ha ennyire nem megy a tanulás.



Félreértés ne essék, eszem ágában sincs lehülyézni :D

Csak szerintem ez a gondolatmenet, emiatt kell már a nyelvvizsga is, persze akik ezt a törvényt hozták azoknak nem kellett.

Szívesen visszaültetném őket az iskolapadba, hogy amiből kapták a diplomájukat tegyenek már egy vizsgát online oktatás alatt is. Tényleg borzalmas a mostani helyzet, de őket nem érinti, így nem is érdekli.

Amúgy sajnálom aki így járt és nem lett meg legalább a kettes

(Most ugrott be mèg egy ilyen pletyka, hogy elvileg nem is akarnak annyi diplomást, mert azok mennek úgy is külföldre és ilyen eszközökkel próbálják lehetetlenné tenni a dolgot és itt tartani az embereket. Pl nyelvvizsga nèlkül be se lehet kerülni, emelt érettségi. Egyetemen is most szórják rendesen kifelé a népet. Lehet van benne valami, de mondom csak pletyka)

2021. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Igazából az elmúlt 10 évben nem volt olyan nehéz a szakmai emelt szintű érettségi, mint most, pont most... amikor a tanárok magas ívből sz@rnak az ember fejére és egy kicsit sem oktatnak/tanítanak.

Azok a tanulók, akik egész végig kitűnő tanulók voltak, a szakmai érettségin a feladatokat csak úgy húzták át, hogy ez sem megy meg az sem, valószínűleg ez is hozzá tett ahhoz, hogy nem lett meg az a kettes, de 3%-ról van szó, amit igazából simán ki lehetne szóbelivel javítani, de természetesen nem adják meg a lehetőséget még akkor sem, hogyha egy ilyen év után egy olyan érettségi vizsgát kaptak, ahol köpni nyelni nem tudtak...


A nyelvvizsgával teljesen egyet tudok érteni, ha nem a felvételinél akkor a diplomaosztásnál fog kelleni a nyelvvizsga, egyetem alatt, pedig nem az lesz a legfőbb célod, hogy letegyél még egy nyelvvizsgát is az órák és a vizsgák közepette, szóval ezt ennyiből meg tudom érteni.


Én is teljes mértékben egyetértek azzal, hogy jó lenne őket iskolapadban látni és az irreális követelményeiket lássák ők is belülről (főleg ebben az évben.


(egyébként sokkal jobb, hogy az érettségizett emberek mennek külföldre :D egy két dolog elfogadható itthon, de többségében szerintem máshol valahogy többre lehet vinni mint, itthon -- szóval szerintem mindegy, hogy valaki érettségizett vagy diplomázott ember, ha ki akar menni úgyis ki fog) :D

2021. jún. 1. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Hoztak egy szabályt áprilisban, hogy csak középszinten lesz szóbeli, annak aki nem szerzi meg kapásból az elégséges szintet (magyarán 12-24% között). Emelt szinten egy alig kettessel semmire nem mész, ezért nincs értelme szóbelinek. 25% felett még középszinten sincs szóbeli. Én ezt korrektnek tartom. Ha meg emelt szinten nincs meg a megfelelő tudásod akkor miért nem mentél középszinten?

Ráadásul áprilisban petíciót is írtak, mert féltek a szóbelitől.


Szakgimnáziumban=technikumban tanulókat ismerek akik kereskedelem és marketing, vagy hasonló nevű tárgyból érettségiztek emelt szinten. Nekik 78 és 66%-os lett. Mennek a Corvinusra.


Az, hogy a tanáraid nem készítettek fel rendesen az érettségire nem jelenti a rendszer hibáját. Más iskolában érdekes születtek jeles érettségik szakmai tantárgyakból. Tapasztalatom szerint a diákoknak mindig a saját érettségijük a legnehezebb és az előző évieké meg a legkönnyebb.

2021. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy hoztak egy szabályt, egyébként nem rólam van szó, hanem egy rokonomról, én egyetemre járok :).


(ne értsd félre, egyetemen az óráim 90%-át nem akarták megtartani, szóval ez közel sem csak egy tanár, vagy iskolában a tanárok csinálják, ez most így eléggé népszerű dolog lett a tanárok felől, hogy magas ívből ... bele :))


Akiről szó van nem kereskedelem és marketing szakból csinált szakmait, hanem gépész szakmait csinált, amin szerintem több minden olyan dolog van, amit nem árt, hogyha mondjuk a tanár elmagyarázza és elmondja és nem beletörődik abba, hogy elég az, hogy elküld nekik 4 oldalt, amit le kell másolni :) tiszta 3. osztály, vagy 2.


Én sem kereskedelem és marketing szakra járok, hanem villamosmérnökire, és az alapból kevés órámból, körülbelül két tanár vette a fáradtságot, hogy órát tartson, most pedig elvárja a tudást.


Azt is tudom, hogy petíciót írtak, de akkor is igazságtalan szerintem, ha közép szinten lehet a kettesért szóbelizni, ugyanúgy, mint pandémia előtt, akkor ezt emelt szinten is engedni kéne, és azért ment emelt szintűre, mert kötelező egy emelt szintű az egyetemi felvételihez.

2021. jún. 1. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha a szakmai tárgy ilyen gyatrán megy akkor felesleges volt emeltre mennie az ismerősödnek. Az egyetemi felvételihez más tárgyból is csinálhatott volna emeltet (angol, fizika, matek...).
2021. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!