Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan mesterképzés gazdasá...

Van olyan mesterképzés gazdaságtudományi területen, ahol egyáltalán nincs matek, számolás és egyéb reál tárgyak?

Figyelt kérdés
Ismerősöm menne ilyen területre, de neki annyira nem ment soha a matek, hogy nem is érettségizett belőle (fel volt mentve belőle, másból érettségizett helyette) más reál tárgyakból se volt jó. Szerintem nem kéne erre a területre mennie, vagy ti mit gondoltok?
2021. jún. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, de javítson ki valaki, ha tévedek.

Miért akar gazdasági pályára menni valaki, ha nem akar semennyit matekkal és infóval foglalkozni? A gazdaság világában számok vannak. Sok sok szám.

2021. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A matematikából pont a számolásra lesz leginkább szükség, bár nem vennék mérget arra, hogy nem jön be egy kis trigonometria vagy akár deriválás vagy integrálás.
2021. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a gazdasági szakokon mindenki csak túl akar lenni a matekon, kesobb a munkaba 4 alapmuvelet kell, ma mar digitalisan szamolnak mindent. Minden gazdasági szakon van matek (analizis,stat,okonometria) de ezekhez csak szorgalom es seggeles kell. Ami a nehezebb az a Mikro-makroökonómia na az száraz,nehéz,számolós és egyben magolós is. Egyébként ha humános akkor emberi erőforrások vagy ilyesmi szakot képzelnék el de minimális matek itt is van. Msc pedig szerintem ami kevésbe reálos az a turizmus-menedzsment,hr,regionalis es kornyezeti gazdasagtan, vezetes es szervezes meg esetleg a vallalkozasfejlesztes
2021. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!