Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológusnak tanulni?

Érdemes pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Erdekelne, hogy mik a tapasztalatok (akar ismerosokon keresztul) ezzel a szakmaval kapcsolatban. Nyilvan mesterkepzest is megcsinalnam, nem hagynam felbe a tanulast.


Erdekel, meg szivesen vegeznem ezt a munkat, de nyilvan elsodleges szempont, hogy ne haljak ehen mellette. Tudom, ilyenkor jonnek az olyanok, hogy ha nagyon elhivatott vagyok, akkor mindenbol meg lehet elni, de legyunk racionalisabbak.


Melyik szak lenne, amit a legerdemesebb valasztani: jog, pszichologia, vagy valami gazdasagi?



2014. okt. 26. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen pszichológus szeretnél lenni, melyik terület érdekel? Más-más elhelyezkedési és pénzkeresési lehetőségekkel bírnak ezek.

Egyébként arra készülj, hogy a legtöbb területe a pszichológiának olyan, hogy még az MA-s diploma sem elég.

2014. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bortonpszichologus, vagy gyermekpszichologus. :) tudom, mas terulet, de amelyik majd ott jobban megtetszik.
2014. okt. 26. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagyon kemény, ráadásul a börtönben való melózást nem fogod életed végéig bírni, ezt garantálom. Nem rosszindulatból, hanem egyszerűen annyira megvisel a környezet és a meló, hogy egy idő után váltani kell. Amúgy ezek közül egyikhez sem elég egy MA-s végzettség, utána még szakvizsgák kellenek, és ami mindegyik területre igaz: egy életre szóló elköteleződés, egy életen át tartó tanulás. Ha kitartó vagy, tényleg ezt szeretnéd csinálni, és hivatásként tudod majd űzni, akkor hajrá! Különben viszont keress valami mást!
2014. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
80%
Azt írod, hogy szívesen végeznéd ezt a szakmát, csak nem akarsz szegény maradni. Hát nagyon sokáig leszel szegény, ha pszichológusnak tanulsz, egészen addig, ameddig el nem jutsz addig, hogy privát praxisod legyen, mert egyébként rosszul fizetik, másfelől itt még kevésbé van paraszolvencia, mint más orvosi szakmákban. Amúgy, ha ekképpen teszed fel a kérdést, akkor inkább ne menj pszichológusnak. Szóval neked nem érdemes, kutass tovább.
2014. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván ha vonz egy szakma, de nem fizetik meg, nem fogom azt választani, mert nem kívánkozom az egyetemi évek után is a szüleim nyakán lógni... olyan szakmát kell választani, amivel az ember nem a híd alatt végzi -csak mert olyannyira ragaszkodott valamihez, hogy azzal maga alatt vágta a fát. Most vagyok a nagy döntés előtt, még most nem késő változtatni úgy, hogy azzal én is jól járjak. A pszichológus szakma nagyon tetszik, mert szeretnék emberekkel foglalkozni, de van pro és contra. És nembiztos, hogy a sok lelki sínylődést ingyen kívánom megszenvedni, csak azért, hogy másoknak segítsek.

Mellesleg ezt lehet hobbi szinten művelni, engem az egész emberi elme háttere is érdekel.

Ugyanúgy, mint esetleg a jog...


plusz nem azért tettem fel a kérdést, hogy a mondatomat elemezd aszerint, hogy mennyire is érdekel engem a pszichológia. Egy egyszerű kérdést tettem fel, ha esetleg olvassa olyan, akinek vannak ilyen téren tapasztalatot szerzett ismerősei, vagy ő maga járta ezt az utat be.


Amúgy nyilvánvaló, hogy először minden szakmában rosszul keres az ember.Tanulhatnék ácsnak is, akkor se kérnének fel azonnal egy emeletes ház bebútorozására...


Egy ügyvéd sem azonnal kap ügyet a minisztériumból, először bojtár lesz.


Ez mindenhol így van, a lényeg, hogy később legyen lehetőség több pénzt keresni.

:)


Az elsőnek köszönöm a nagyon hasznos választ, megy a zöld pacsi. :)

2014. okt. 28. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett belőled?
2022. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!