Melyik egyetemi szakon a legmagasabb a ponthatár és szerintetek hova a legnehezebb felvételt nyerni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy néhányan azt gondolnátok, hogy a két kérdésre egy és ugyanaz a válasz... De nem.

Az első kérdésemre egy objektív tény a válasz, de én nem tudtam kikeresni (próbáltam, de most nagyon lassú a netem).

Míg a második kérdés szubjektívebb, ebben a kérdésben a véleményetekre vagyok kiváncsi...

Például az orvosihoz biológia + kémia/fizika emelt érettségi kell, ami biztosan nem könnyű.

De nem hiszem, hogy tényként kijelenthető hogy mindenkinek nehezebb mint mondjuk egy emelt matek vagy irodalom.

Tehát teljesen legit, ha valaki szerint nehezebb bekerülni egy közgazdasági vagy jogi szakra, esetleg pszichológiára...

Szerintetek melyik egyetemi szak elvárásai a legnehezebben teljesíthetők, érettségi eredményeket illetően?


Előre is köszi!



2021. jún. 3. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinmuveszetire :P


Amugy “rendes” szakoknkozul orvosin sztem bent maradni nehez

2021. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik évben, de volt olyan, hogy egy szakra csak egy ember jelentkezett, és neki éppen 490 körüli pontja volt. Az lett a ponthatár.


Ha esetleg valaki néz ilyen statisztikát, akkor a második kérdésre lehet úgy keresni a választ, hogy a jelentkezők hány %-a lett felvéve. Lehet azt is nézni, hogy nekik milyen érettségijeik vannak, és hogy az az érettségizők mekkora részénél jobb. (Az érettségi eredmények nyilvánosak, de név nincs hozzá. Csak város, megye, pontszám, nem, érettségi típusa hogy ismétlő szintemelo stb)

2021. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egyik kérdésre sincs konkrét válasz. 2018-ban az ELTE-BTK német-latin tanári szakra kereken 500 pont kellett, mert egy ember jelentkezett, neki ennyi pontja volt, úgyhogy annyi lett a ponthatár. Majdnem minden évben van egy-egy szak , ahol van egy 470-500 pontos ponthatár, de általában max. 5 embert vesznek fel ezekre a helyekre. Úgyhogy ilyen esetben gyakran az számít, hogy hány hely van meghirdetve egy szakon.

A másodikra meg ugye nagyon szubjektív a válasz. Én személy szerint orvosi esetében már az érettséginél elvéreztem volna, mert egyik kötelező felvételi tárgyból sem voltam annyira jó, hogy emelt szinten 70-80% körül teljesítsek. Jogra viszont simán felvettek volna, mert olyan tárgyakból érettségiztem, amiket elfogadnak ott, és jó eredményeim is lettek. De biztosan nem bírtam volna azt a fajta "magolást", egyszerűen azért, mert én nem tudok úgy tanulni, szóval egy-két félév után tuti kibuktam volna onnan. Ezért bejutni nekem olyan képzésre lett volna a legnehezebb, ahol a reál tárgyakból kell emeltezni, de a bent maradás már más téma.

2021. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 véleményét megértem, én viszont épp az ellenkező tábort képviselem.

A magolás számomra is nehezen kivitelezhető, vért izzadtam a (hosszú távon megmaradó) töri tanulással mindig is. Ami érdekel, a biosz és kémia viszont jobban megragad, így nekem könnyebb helyzetem volt az emelteknél, orvosira jelentkeztem. Jogra viszont sehogy sem tudnék bejutni szerintem, mert az emelt töri egyszerűen nem az én műfajom:D A matek, biosz, kémia és összességében a reál tárgyak mennek, illetve jó nyelvérzékem van, de a humán tárgyak kevésbé érdekelnek.

Annak ellenére, hogy orvosira jelentkeztem és a pontszámom alapján ha be is jutok, még mindig a bentmaradástól tartok a legjobban.

2021. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdésedet már megválaszolták, a másodikra válaszolva én is azt mondanám, hogy emberfüggő, kinek mi megy. Nekem a középszintű érettségijeim nagyon jól sikerültek, számomra a szűk keresztmetszet az emelt követelmény lett volna. Reál beállítottságú vagyok, a legnehezebb talán a töri és a magyar emelt lett volna számomra. Az orvosiban az a nehéz, hogy kettő is kell, és kötött is, hogy melyik két tárgy.
2021. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!