Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányas matekkal érdemes...

Hányas matekkal érdemes közgázra menni?

Figyelt kérdés
Elég pontom van csak nem akarok a matek miatt kibukni.
2021. jún. 6. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Ha minden erőddel tanulod a matekot de még így is csak pl egy gyenge négyes megy, akkor azért elgondolkoznék rajta a helyedben, hogy nem megyek közgázra. Ha csak megcsinálod a leckét meg órán figyelsz és így vagy gyenge négyes, akkor mehetsz nyugodtan, nem lesz probléma.


De igazság szerint a legjobb tanácsom, hogy ha nem szeretsz egy szakot nagyon vagy nem találod érdekesnek, akkor NE menj rá. Pláne gazdasági szakra nagyon igaz ez, mert túl sok gazdaságis van és azok lesznek a szakmájukban kiválóak, akiket érdekel a szakjuk és otthon még pluszban tanulnak, elmennek gyakornoknak és 150%-on pörögnek/tanulnak stb... Szóval csak olyan helyre menj, amit szeretsz vagy érdekel, mert különben nem fogsz tudni elhelyezkedni normális helyen (vagy lehet egyáltalán nem) egy ilyen telített piacon mint a gazdasági.

2021. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közgázra hova?


A turizmus és vendéglátás, illetve a HR is az…

A másik véglet meg az alkalmazott közgazdaságtan meg a pénzügy-matematikai elemzés osztatlan.


És akkor még közöttük is van sok átmenet…


Ha már felvesznek az érettségid alapján, szerintem akkor már alkalmas vagy arra, hogy belerázódj.

Szorgalmasnak kell lenni…

2021. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

A lényeget kihagytam…


A HR például olyan amin kifejezetten könnyű a matek, nem sokkal nehezebb összességében mint egy érettségi szint…

Az gazdasági és pénzügy-matematika elemzés az meg nagyon durván matekos.

Kb. mint az alkalmazott matematika MSc szak.

2021. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!