Lehetek női mérnök?

Figyelt kérdés

Mindig is mérnök akartam lenni, ezért is járok matek fizika szakra gimiben. Pár helyen olvastam, hogy nem éri meg nőként annak menni.

Más szakmát kéne tanulni majd?


2021. jún. 8. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem érthetö a kérdésed. Miért ne lehetne egy nö mérnök vagy mi a gond?

Én is nö vagyok meg gépészmérnök, és semmi problémám sincs emiatt.

2021. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Felőlem~
2021. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Ugye ez nem egy komoly kérdés? Rengeteg matematikus vagy mérnök barátnőm van. Sőt, vannak informatikus barátnőim is. Képzeld ismerek fizikus csajokat is.

Sőt, egyes mérnöki képzéseken több a lány, vagy közel azonos. Pl építészmérnök, vegyészmérnök, biomérnökök között is elég sokan vannak arányaiban.

Mégis mi az, ami miatt nőként nem éri meg? Sőt, nőknek még jobban megéri, sok okos sráccal ismerkedhetsz meg 😜.

2021. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
N3kem már a nwgymamám is mérnök volt! Anyám is az, én is az vagyok... 😁
2021. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmi köze a nemi szervednek a foglalkozásodhoz. Ha igen, akkor az már régen rossz!
2021. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező jogosan kérdez. Bizonyos egyetemeken a mai napig vannak olyan férfi mérnök tanárok, akik szószerint beszólogatnak a női diákoknak, hogy nem ide valók, mert nők.

Egyébként persze nincs igazuk.

2021. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezért kell őket jelenteni és megszüntetni a jelenséget!

Azért nem mondok le az életemről és arról,ami munkát végezni akarok, mert néhány fsz még itt ragadt a sötét középkorból és lesz vele néhány nehéz hetem. Nonsense.

2021. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is volt olyan tanárom, aki egyszer kijelentette, hogy a nőnek az a dolga, hogy a konyhában levest főzzön. Ennek ellenére gépészmérnök vagyok, minőségirányítási mérnökként dolgozok. A munkahelyemen többen vagyunk nők mérnöki pozícióban, semmilyen hátrányban nincs részünk a férfiakkal szemben.
2021. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Már miért ne lehetnék ha odateszed magad? Normálisabb iparágakban meg már rég nem nézik, hogy nő vagy-e. Az ilyen elmaradt építőipari meg agráriumhoz kapcsolódó mérnök szakmákat meg úgysem érdemes választani sztem mert kevesebb a pénz.
2021. jún. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést.Miért ne lehetne nő mérnök?Van néhány lány a szakomon és mind nagyon okos.Van,hogy jobban tudnak dolgokat mint a fiú csoportársak.Ha mérnök szeretnél lenni,akkor csináljad.Sok idő és energia lesz,de ha szereted mindent megér
2021. jún. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!