Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre végzek Szegeden gyógype...

Jövőre végzek Szegeden gyógypedagógia szakon. Szerintetek érdemes a szak elvégzése után mesterképzést végezni?

Figyelt kérdés
Tudom, itt nincs mester, de valami más kar mesterkurzusára gondoltam, ami elvégezhető gyógypedagógus diplomával is. Szívesen helyezkednék el például kórházakban, vagy nevelőotthonokban. Ezekhez van valami speciális mesterképzés?

2021. jún. 9. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Legcélszeeűbbnek gondolom ott, helyben valamelyik főtárgy tanárától érdeklődeni.

Utána itt a sok "okotól".

(beleértve akár engem is)

2021. jún. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szociálpedagógia mester esetleg?
2021. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mentálhigiéné felsőfokú szakképesítés? szerintem, az gyermekotthonban, kórházban is jól jöhet.
2021. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Bárczin 2 féle mesterképzés is van.

Gyógypedagógiai terápia

Gyógypedagógia-tanár

Annyi a különbség közöttük, hogy a terápiához kell még külön egy alapfokú nyelvvizsga a már korábban megszerzett közép mellé.

[link] [link] /mesterkepzesi-szakok

2021. júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És a tanári csak keresztféléves
2021. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6, igen csak nem ér vele semmit.
2021. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A terápiával se nagyon, leginkább annak jó, aki kutatással, tudományos munkával szeretne foglalkozni a gyógypedagógián belül.

A bértábla szerint egy kicsit magasabb a fizetés, ha megvan a mesterképzés.

2021. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nemrég a gyógypedagógus szakvizsgáról olvastam, ami szakirányú továbbképzés és megint felvetődik a kérdés, hogy vajon a fizetés több lesz-e tőle mondjuk a gyógypedagógiai gyakorlatvezető tanár specializáció esetén?
2021. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!