Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora különbség van a...

Mekkora különbség van a szakmajegyzékes általános ápoló és a diplomás ápoló között: fizetés, munkakör és hierarchia szempontjából?

Figyelt kérdés

Munka mellett szeretnék ápolónak tanulni. Sajnos nem tudom, hogy levelező képzésen mennyire bírnám, mert nekem az online oktatással is nagyon meggyült a bajom. Sokkal jobban tudok úgy tanulni, ha órákon elmagyarázzák a dolgokat, ezért gondolkoztam azon, hogy inkább estin végezném el az általános ápoló képzést. Nincs lehetőségem nappalin diplomás ápolónak tanulni.

Szerintetek megéri az általános ápoló képzés vagy nem? Vannak hierarchiában előrejutási lehetőségek?



2021. jún. 10. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetésben pont most majd júli 1.én lesz elvileg emelés, akkor az “okj-s” szakma és a bsc között több mint 50 ezer forint lesz. Mivel egyik se egy halálrafizetett szakma, így azt mondanám, hogy azért nem mindegy hogy 210et vagy 260at viszel haza, még akkor is ha ezt nem teljesállásban végeznéd.

Ha olyanra gondolsz, hogy okj ápoló “megelőzzön” bsc-t vagy esetleg msc-t arra nem sok esélyed van. Esetleg 10-15 éves jogviszonnyal magyobb tiszteled lesz mint egy frissen végzettned, de amúgy elég fix a rendszer. Megbecsülni munkatársak megfognak, persze itt is vannak kétszínű emberek, utca embere nem biztos hogy fel fog rád nézni, de ne ez legyen a meghatározó. Mire végzel, addigra hátha lesz teames felállás, akkor a mostani hiearchikus rendszer teljesen meg fog változni. (Ezt 15 óta ígérik, én személy szerint már nagyon várom, hogy egyszer bekövetkezzen végre)

2021. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És munkakör szempontjából van különbség? Tehát a "piszkos munka" az okjs/szakmejegyzékes ápoló dolga, vagy egyenlően oszlanak el a feladatok?
2021. jún. 10. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon vegyes, valahol többet tehet egy bsc-t ápoló, máshol még izomba is kell szúrnod,(mert azt csak orvos tehetné meg) majd visszamenőleg kapsz erre engedélyt orvostól. De alapvetően rangsorban fentebb van a diplomás ápoló.
2021. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Okj ápoló is szúrhat izomba... ha itt az im.injekcióra gondolsz.

Fekvőbeteg osztályon a diplomás is végez piszkos munkát ugyanúgy.

2021. jún. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy a csak a bsc ápoló szúr izomba, hanem valahol azt is ápolóknak kell. Ott volt a vessző.
2021. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az injekció beadása ápolói feladat, és nem az orvosé. Te meg azt írtad, hogy azt orvos tehetné meg.
2021. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
IV. Injekció orvosi kompetencia, de diplomás ápoló is beadhatja.
2021. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!