Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell átlagot számolni...

Hogyan kell átlagot számolni ez esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyetemen hogyan számoljam ki az atlagom? 14 targyam volt 31 kredittel. Ha egy tárgy nem sikerült akkor hogyan lesz az átlag? 29 kredit teljesült csak

2021. jún. 11. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Többféle átlag van. Van, amit minden felvett kredittel osztasz, van, amit csak a teljesítettel. Van, ami sima számtani átlag és nálunk volt, hogy mindegy, mennyit csináltál, akkor is 30-cal osztottak, mert annyi volt a félévre előirányozva.


Súlyozott átlagnál én a teljesített kreditekkel számolnék.

2021. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha a kki-t akarom kiszámolni akkor igazából azt a targyat is bele kell számolnom ami 1 lett, úgy hogy 1*ahany kredit igaz?

De nem jár több “levonás” azért nem nem sikerült ugye?😅

Elsőéves vagyok és nem igazn tudom ezt

2021. jún. 11. 07:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezen tudsz próbálkozni.

Ha államis vagy, akkor max annyi levonás lehet, hogy nálunk tanulmányi csak akkor jár ha minden tárgyad teljesíted.

2021. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oh az akkor úgy jó lenne, vagyis tanulmanyit amúgy sem kaptam volna. A koli miatt erdekel csak


Koszonom!

2021. jún. 11. 08:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos dupla levonás van, a kreditindexbe és az ebből számolt korrigált kreditindexbe csak a teljesített tárgyak számítanak bele. Ezt (a TVSz-ünk hivatkozása alapján) a felsőoktatásról szóló kormányrendelet írja elő, tehát egységesen így kell lennie.

Ha elsőkézből szeretnéd látni, szerintem neked is az egyetemed TVSz-ében (tanulmányi és vizsgaszabályzat) lehet a legegyszerűbb megtalálnod ezt az infót.

2021. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

köszönöm a választ! bár nem teljesen értem, a dupla levonás mit takar pontosan?

Köszi, akkor majd megpróbálom megkeresni a Tvsz-ben.

2021. jún. 11. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy nem számít bele 1-es szorzóval sem, tehát az az érték is kevesebb, és ráadásul utána még beszorozzák a teljesített/felvettel is, tehát még rosszabb lesz az átlag.


Kreditindex (KI): szumma(teljesített kredit*jegy)/30

Korrigált kreditindex (KKI): KI*teljesített/felvett

2021. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh okés így már értem, köszönöm!!
2021. jún. 12. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!