Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell a felsőoktatásba...

Hogyan kell a felsőoktatásba jelentkezni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég hülye vagyok hozzá, de azt tudom hogy valamit majd tanulni szeretnék.

Egy érettségim van és két OKJ-s papírom, amik természetesen nem sokat érnek, de vannak. Tanulmányaimat már több mint 10 éve befejeztem, szóval felnőtt fejjel vágnék bele.

Mit kell először megnézni? Mi az egésznek a menete? Hogy jutok el az iránytól amerre tanulni szeretnék addig, hogy a kezembe foghassam az anyagot és tanuljam?


2021. jún. 11. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha ezt sem tudod megtalálni a neten, akkor inkább ne is akarj felsőoktatásba jelentkezni...

Na de komolyan.... Ennél a legegyszerűbb tantárgyad is 20x ilyen nehéz lesz...


felvi.hu - ha erre nem találtál volna rá....

2021. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu oldalon lehet jelentkezni, de az idén szeptemberi már rég lejárt, hamarosan meghirdetik, hogy kit vettek fel. Ha marad hely, akkor a pótfelvételi keretében jelenthezhetsz, de ezek szinte mind önköltségesek. Ha a pótfelvételin nincs olyan szak amit szeretnél, a keresztféléves eljárásban tudsz jelentkezni, amik februárban indulnak, vagy jövőre.
2021. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van valamiből emelt szintű érettségid?

Mert anélkül hozzá se kezdj! Ez abszolút feltétel az egyetemi felvételihez.


Újra tehetsz érettségit, de majd ősszel v. jövőre, ha emeltezned kell.

2021. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem most szeretném, hanem 1-2 év múlva, amikor már azt is tudom milyen irányba fogok tanulni. Köszönöm.
2021. jún. 11. 14:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs emelet szintű érettségim. Elég ha egy tantárgyból megcsinálom, ami kapcsolódik is az irányhoz? Kell nyelvvizsga?
2021. jún. 11. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy emelt érettségi elég. Nyelvvizsga a jelentkezéshez nem kell, csak a diplomához.
2021. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: nézd meg, hogy az általad kiválasztott szakon mi a feltétel. Ott van a felvi.hu-n.


A jobb helyeken két emelt kell.

2021. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye, csak lusta voltál utánanézni, először ezen a hozzáállásodon változtass, utána gondolkozz a továbbtanuláson.
2021. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!